U-19: Drugie miejsce i awans do Ligi Makroregionalnej!

,

Juniorzy starsi Garbarni okazałym zwycięstwem 5:0 nad Okocimskim Brzesko zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli, jednocześnie uzyskując awans do Ligi Makroregionalnej! Po zimowej przerwie podopieczni trenera Stanisława Śliwy powalczą kolejny rok z rzędu o występy w Centralnej Lidze Juniorów.

„Brązowi”  do sobotniego meczu podeszli niezwykle zmotywowani, bowiem zwycięstwo w pojedynku z Okocimskim oznaczało awans do Ligi Makroregionalnej i to bez patrzenia na wyniki innych drużyn. Już w 4. minucie Szymon Gołąb stanął przed szansą na zdobycie pierwszego gola, jednak strzał zawodnika Garbarni wybił na rzut rożny golkiper rywali. Kilka minut później Gołąb ponownie uderzał w światło bramki, tym razem jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczkę. W 27. minucie Mateusz Grzybowski próbował uderzenia z okolic pola karnego, lecz w tej sytuacji piłkę pewnie wyłapał Jan Larysz. Przewaga Garbarni została potwierdzona w 31. minucie. Damian Bielecki uruchomił podaniem Mateusza Surmę, ten w polu karnym odnalazł Grzybowskiego, który głową wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później „Grzybek” mógł zanotować na swoim koncie drugą bramkę, jednak na przeszkodzie stanął słupek. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej części spotkania świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy, broniąc mocne uderzenie Gołębia.

W drugiej połowie podopieczni trenera Stanisława Śliwy udowodnili, że uzyskany awans do Ligi Makroregionalnej nie był przypadkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Gołąb, wykorzystując tym samym celne dogranie Bieleckiego. Zaledwie kilka chwil później było już 3:0, a bramkę głową zdobył Dawid Sermak. Rozpędzeni „Brązowi” potrzebowali zaledwie sześćdziesięciu sekund, aby znów cieszyć się z gola. Swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Gołąb, który świetnie minął kilku obrońców gospodarzy i z łatwością umieścił piłkę w siatce, tuż przy słupku. Wynik na 5:0 ustanowił w 81. minucie Dominik Cholewa. Futbolówka po strzale głową zawodnika Garbarni odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki bezradnego tego dnia Larysza.

“Brązowi” wyjazdowym zwycięstwem zakończyli rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych, zapewniając sobie jednocześnie awans do Ligi Makroregionalnej z drugiego miejsca w tabeli. W siedemnastu rozegranych spotkaniach zdołali strzelić swoim rywalom aż 56 bramek, co potwierdza wysoką skuteczność. Teraz podopiecznych trenera Stanisława Śliwy czeka zasłużona przerwa, a już na wiosnę powalczą w Lidze Makroregionalnej o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków o:5 (0:1)
Bramki: 31’ Grzybowski, 51’ 60’ Gołąb, 59’ Sermak, 81’ Cholewa

Okocimski: Larysz (65’ Martyka) – Świerczek, Guzek, Niedźwiecki (61’ Bielak), Płacheta (62’ Gawor), Polek, Żurawski (50’ Hebda), Boroń (62’ Kotarba), Borowiec (46’ Musiał), Grochot, Kurek.

Garbarnia:  Kostka – Bielecki, Derenda, Gołąb, Gruszkowski, Grzybowski (67’ Cholewa), Jaskuła, Sermak, Supel (82’ Cebularz), Surma (82’ Sarga), Wojnowski.