Drużyny młodzieżowe

U-17: Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

,

Meczem 14. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza zakończyli ligowe zmagania w 2020 roku. W ostatniej kolejce rundy jesiennej pokonali Podgórze Kraków 3:2.

Gospodarzem czwartkowego pojedynku był zespół Podgórza Kraków, lecz spotkanie zostało rozegrane na obiekcie Garbarni przy ul. Rydlówka 23. Rywalizację, która toczyła się w dość szybkim tempie przy blasku jupiterów zdecydowanie lepiej rozpoczęli „Garbarze”, którzy już po niespełna kwadransie objęli prowadzenie. Na uderzenie z okolicy 15. metra zdecydował się Michał Pytko, którego pierwszy strzał obronił Maciej Pitala, lecz wobec dobitki napastnika był już bezradny.

Podopieczni trenera Marka Koniecznego przystąpili do odrabiania strat, o czym świadczą stworzone sytuacje pod bramką Garbarni. Najpierw Eryk Kwiatek postanowił sprawdzić czujność w bramce Szymona Wojtaszka, lecz golkiper „Brązowych” przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później Eryk Stasiak ostemplował słupek bramki Garbarni, natomiast w 22. minucie „Biało-Czerwoni” dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Aktywny wcześniej Stasiak dobił uderzenie Adriana Lewińskiego, a Szymon Wojtaszek zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki.

Wynik remisowy utrzymywał się tylko przez pięć minut. W 27. minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Tomasz Wilk, który pokonał Pitalę i ponownie dał Garbarni prowadzenie.

Drugą część spotkania od mocnego akcentu mogło rozpocząć Podgórze, które było bardzo bliskie wyrównania stanu rywalizacji. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Garbarni, a zamieszanie próbował wykorzystać Olaf Katarzyński, który oddał strzał na bramkę „Brązowych”. W ostatniej chwili jeden z obrońców „Garbarzy” wybił piłkę z linii bramkowej i uratował swój zespół przed utratą drugiej bramki.

W kolejnych minutach przed szansą na wpisanie się na listę strzelców dwukrotnie stanął Jakub Łojek, lecz w obu sytuacjach poradził sobie golkiper Podgórza. Inaczej było w 87. minucie meczu, gdy pomocnik wykorzystał błąd defensorów rywali przy wyprowadzaniu piłki i z zimną krwią sfinalizował akcję. Podgórze odpowiedziało w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry za sprawą Iana Morgana, który skutecznie wykonał rzut karny.

Podgórze Kraków – Garbarnia Kraków 2:3 (1:2)
Bramki: 22′ Stasiak, 90′ Morgan – 13′ Pytko, 27′ Wilk, 87′ Łojek

Podgórze: Pitala – Grabowski, Wójtowicz, Kutermak (68′ Katarzyński), Morgan, Depta, Kozik, Kwiatek, Stasiak, Lewiński (54′ Kołodziejczak), Paczka (60′ Kruczek).

Garbarnia: S. Wojtaszek – Dąbrowski (55′ Łojek), Hajduk, Kmiecik, Maj, Nieckula (83′ Baliński), Pytko (67′ Matuszak), Szumiec (72′ Krasny), Wilk, M. Wojtaszek (63′ Partyka), Wolak (87′ Stępień).

fot. Jerzy Wojciechowski

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe