Drużyny młodzieżowe

U-17: Jedna bramka nie wystarczyła

,

W 11. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza ulegli Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 79. minucie meczu zdobył Michał Pytko.

Pierwszą klarowną okazję do zdobycia bramki podczas niedzielnej rywalizacji stworzyli sobie goście. W 10. minucie meczu na bramkę Szymona Cierniaka uderzył Bartosz Rębacz, lecz futbolówka minęła słupek bramki. Chwilę później odpowiedziała Garbarnia. Tomasz Wilk minął kilku obrońców Termaliki i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Strzał napastnika obronił Tomasz Bielaszka. Następnie na bramkę przyjezdnych uderzył Kamil Kaczmarczyk, ale próba nie należała do celnych.

W 22. minucie spotkania zawodnicy z Niecieczy objęli prowadzenie. Szymona Sady oddał strzał na bramkę Garbarni, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i znalazła się w siatce. Podopieczni trenera Roberta Włodarza dziesięć minut później mogli doprowadzić do wyrównania. O piłkę przy końcowej linii powalczył Wilk, który od razu chciał zaskoczyć golkipera Bruk-Betu, lecz ten skutecznie interweniował.

W 37. minucie bramkarz Garbarni wygrał pojedynek sam na sam z Sadym, lecz wobec dobitki Bartosza Rębacza był już bezradny. Tym samym goście zdobyli drugą bramkę i powiększyli przewagę nad „Brązowymi”.

Po przerwie krakowianie za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania. W 55. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Bartosz Froncisz, lecz piłkę po strzale głową odbił Bielaszka. Trzy minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Łojek, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg zawodnika Garbarni wybił defensor „Słoni”.

Mijały kolejne minuty, a napór Garbarni nie malał. Na bramkę gości uderzali Kacper Nieckula, Tomasz Wilk, Maciej Wojtaszek, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki gości. W końcu nadeszła 79. minuta meczu. Wprowadzony w drugiej części spotkania Michał Pytko wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów i wpisał się na listę strzelców. „Brązowi” ambitnie walczyli o cenny punkt do ostatnich minut meczu, lecz w końcowym fragmencie spotkania skuteczny kontratak przeprowadzili goście. Trzecią bramkę dla Termaliki zdobył Norbert Łysik, który ustalił stan rywalizacji.

W 12. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia U-17 zmierzy się w meczu wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 24 października o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:2)
Bramki: 79′ Pytko – 22′ Sady, 37′ Rębacz, 90′ Łysik
Żółte kartki: Łojek, Krasny, Szumiec  – Nicpoń, Rębacz x2.
Czerwona kartka: Rębacz (dwie żółte).

Garbarnia: Cierniak – Froncisz, Górczak (46′ Szumiec), Hajduk, Kaczmarczyk (46′ Wojtaszek), Kmiecik, Łojek (62′ Janczur), Maj (70′ Pytko), Matuszak (46′ Krasny), Nieckula, Wilk.

Termalica: Bielaszka – Nicpoń, Dara, Rzepecki, Klich, Lekoń, Węgiel, Szarkowicz (60′ Szlączak), Rębacz, Sady (76′ Adamczyk), Jonak (60′ Łysik).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe