U-19: Pięć bramek i kolejne zwycięstwo „Brązowych”

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali w wyjazdowym spotkaniu drużynę Dunajca Nowy Sącz 5:2. Hattrickiem popisał się Mateusz Grzybowski, a oprócz niego bramki dla Garbarni zdobyli także Dominik Cholewa oraz Filip Sarga.

„Brązowi” bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie, wychodząc na prowadzenie już w dwunastej minucie spotkania. Damian Bielecki uruchomił długim podaniem w pole karne Mateusza Grzybowskiego, a ten głową zdobywa swoją pierwszą tego dnia bramkę. Kilkanaście minut pózniej Grzybowski ponownie wpisał się na listę strzelców. Piłka po strzale zawodnika Garbarni odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki bezradnego golkipera Dunajca.

Rywale nie zamierzali jednak tak łatwo odpuszczać. Zaledwie sześćdziesiąt sekund pózniej Łukasz Włodarczyk popisał się celnym strzałem zza pola karnego, dając tym samym swojej drużynie kontaktowego gola. Podmotywowani zdobytą bramką gospodarze w dalszym ciągu napierali Garbarnię, starając się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała im się na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy. Michał Baran minął kilku obrońców, przymierzył z okolic dwudziestego metra, a piłka jeszcze po rękawicach Jacka Smyraka wpadła do siatki.

Kolejną niebezpieczną okazję, która mogła zakończyć się bramką „Brązowi” przeprowadzili w 63. minucie spotkania. Mateusz Surma odnalazł w polu karnym Dawida Sermaka, dośrodkował do niego piłkę, a ten minimalnie pomylił się – posyłając futbolówkę nad poprzeczkę. Kilkanaście minut później podopieczni trenera Stanisława Śliwy ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca pojedynku. Celnym uderzeniem z woleja popisał się Grzybowski, zdobywając tym samym swojego trzeciego gola w tym spotkaniu.

To jednak nie był koniec bramek dla „Brązowych”.  W 80. minucie Dominik Cholewa mocno przymierzył z okolic dwudziestego piątego metra. Piłka zdołała jeszcze odbić się tuż przed golkiperem Dunajca i wpadła do siatki. Wynik na 2:5  ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Filip Sarga.

Po trzynastu rozegranych spotkaniach juniorzy starsi Garbarni mają na koncie zgromadzonych trzydzieści punktów i zajmują tym samym drugą lokatę w tabeli. W następnej kolejce „Brązowych” czeka domowe spotkaniem z Górnikiem Wieliczka, które odbędzie się już 17 września o godzinie 10:00.

Dunajec Nowy Sącz – Garbarnia 2:5 (2:2)
Bramki: 12′, 33′, 75′ Grzybowski, 35′ Włodarczyk, 41′ Baran, 80′ Cholewa, 90′ Sarga

Dunajec: Wójtowicz – Świerad (79′ Gargula), Baran, Hajduk, Kiełbasa (85′ Kwit), Król, Majoch, Olchawa, Romuzga (75′ Sendecki), Schneider (79’ Dominik), Włodarczyk (85′ Bartkowiak).

Garbarnia: Smyrak – Gruszkowski, Grzybowski (87′ Sarga), Januszewski (46′ Derenda), Niedzielski, Supel, Surma, Jaskuła, Sermak, Bielecki (90′ Polak), Cebularz (46′ Cholewa).