Klub

Oświadczenie RKS Garbarnia

,

Oświadczenie Władz Klubowych RKS Garbarnia.

W nawiązaniu do sytuacji, która miała miejsce podczas drugiej połowy środowego pojedynku pomiędzy Garbarnią, a Bytovią, Klub RKS Garbarnia oświadcza, że jednoznacznie i stanowczo potępia wszelkie zachowania, które są niezgodne z regulaminami, ale przede wszystkim wartościami takimi jak szacunek, tolerancja i zasady fair play.

RKS Garbarnia stanowczo opowiada się przeciwko rasizmowi i jakimkolwiek innym przejawom dyskryminacji.  Jest nam tym bardziej przykro, że taka sytuacja miała miejsce na naszym stadionie, który w całej Polsce słynie ze swej unikatowej przyjaznej atmosfery.  Klimat, który towarzyszy domowym potyczkom „Brązowych” zawsze należał  do wyjątkowych, a kulturalny doping przyciąga na trybuny wielopokoleniowe rodziny wraz z małymi dziećmi.

Mecze piłkarskie i rywalizacje boiskowe generują dużo emocji, lecz nigdy nie mogą one być wytłumaczeniem dla wspomnianych zachowań. Pomimo tego, że nie mamy wpływu na emocjonalne reakcje pojedynczych kibiców podczas meczów rozgrywanych na naszym stadionie oświadczamy, że jako Klub, za każdym razem będziemy na nie stanowczo reagować.

Władze Klubu RKS Garbarnia

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe