Druga drużyna

Rezerwy Garbarni w półfinale regionalnego Pucharu Polski!

,

W 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu Rejonu Kraków druga drużyna Garbarni po rzutach karnych pokonała TS Węgrzce i tym samym zameldowała się w półfinale tych rozgrywek.

W poprzedniej rundzie podopiecznym trenera Stanisława Śliwy przyszło mierzyć się z drużyną Słomniczanki Słomniki. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu „Brązowi” pokonali swoich rywali 3:2. Dwie bramki dla Garbarni zdobył Filip Sarga, a jedno trafienie dołożył Damian Zięba. W ćwiercfinale krakowianie trafili na drużynę z Węgrzc, która po rzutach karnych wyeliminowała Jutrzenkę Giebułtów.

„Brązowi” we wtorkowe popołudnie znów pokazali wysoką dyspozycję i walkę do ostatnich minut, która dała im awans do kolejnej fazy rozgrywek. Jako pierwsi na prowadzenie po trafieniu głową Piotra Tarczonia, wyszli zawodnicy z Węgrzc. Rezerwy Garbarni w drugiej części spotkania odpowiedziały bramkami Patryka Paczki i Konrada Wąsika. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugiego gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Andrii Pishchevskyi, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W seriach jedenastek obie drużyny zachowywały zimną krew. Dopiero po ósmej kolejce i obronie karnego przez Mikołaja Wilczka  „Brązowi” mogli cieszyć się z awansu do półfinału regionalnego Pucharu Polski.

W 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków rezerwy Garbarni zmierzą się 13 października ze zwycięzcą meczu Borek Kraków – Cracovia II.

TS Węgrzce – Garbarnia Kraków II 2:2 (k 7:8)
Bramki: Tarczoń 37′, Pishchevskyi 80′ (k) – Paczka 47′, Wąsik 70′

TS Węgrzce: Osika – Spasiuk, Lesak, Jagła, Chuchro, Armatys (55′ Sierakowski), Tarczoń, Chryczyk (46′ Kwaśny), Bednarz (46′ Pishchewskyi), Czarnecki (46′ Koselak), Świrk.

Garbarnia II: Wilczek – Wąsik (80′ Zalejski), Zięba, Kolendowski, Paczka, Kloc, Kowalczyk, Berkowicz, Bzdyl, Baranik, Mielec

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe