U-17: Zwycięstwo nad Glinikiem

,

Garbarnia Kraków U-17 pokonała rówieśników z Glinika Gorlice 3:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli: Oliwier Maj, Tomasz Wilk oraz Jakub Łojek.

W sobotnie przedpołudnie podopieczni trenera Roberta Włodarza stanęli przed szansą, aby wygrać trzeci mecz z rzędu. Tym razem na Rydlówkę przyjechał Glinik Gorlice, mający na swoim koncie tylko jeden punkt.

W 9. minucie krakowianie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Z 25. metrów uderzył Oliwier Maj, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Dziewięć minut później odpowiedzieli goście, od razu zdobywając bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową, futbolówkę w siatce umieścił Damian Śliwa.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza przystąpili do masowych ataków na bramkę Glinika. Dobre okazje, aby wyrównać stan rywalizacji mieli Tomasz Wilk oraz Jakub Łojek, jednak bramkarz z Gorlic nie skapitulował. Jakub Matusik po raz pierwszy piłkę z bramki musiał wyciągać w 40. minucie, kiedy to na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Maj. Trzy minuty później „Brązowi” dołożyli drugą bramkę. Asystę Dominika Kmiecika wykorzystał Wilk, dając Garbarni prowadzenie.

Po przerwie „Garbarze” stworzyli kilka sytuacji, aby podwyższyć wynik. W 62. minucie po uderzenie Kacpra Krasnego piłka odbiła się od słupka, natomiast chwilę później po strzale Wilka futbolówka minęła bramkę gości. Na dwadzieścia jeden minut przed końcowym gwizdkiem arbitra Łojek zdobył trzecią bramkę, ustalając końcowy rezultat.

Garbarnia U-17  z 19. punktami na koncie została liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, lecz swoje spotkania w tej kolejce mają jeszcze do rozegrania Sandecja oraz Dunajec Nowy Sącz.

Garbarnia Kraków – Glinik Gorlice 3:1 (2:1)
Bramki: 40′ Maj, 43′ Wilk, 69′ Łojek – 18′ Śliwa
Żółte kartki: Kmiecik

Garbarnia: Cierniak – Froncisz, Hajduk, Karagiannakos (74′ Matuszak), Kmiecik, Krasny (82′ Stępień), Łojek (76′ Górczak), Maj (85′ Janczur), Mądry (46′ Dąbrowski), Nieckula (85′ Partyka), Wilk.

Glinik: Matusik – Grymboś, Firlit, Woś, Kucharkowski, Holik, Buś, Cieśla (44′ Pietrzycki), Knych, Śliwa, Piotrowski.