U-17: Dobra forma podtrzymana

,

Sobotnim meczem przeciwko drużynie Podgórza Kraków podopieczni trenera Roberta Włodarza potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. „Brązowi” nie dali szans rywalom, pokonując ich 6:0.

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku to gospodarze zawodów osiągnęli przewagę. Garbarnia była bliska objęcia prowadzenia w pierwszych fragmentach spotkania. Akcję rozpoczął Jakuba Łojek, który dograł futbolówkę do Krystiana Mądrego, lecz defensorzy gości w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej.

Nie trzeba było długo czekać, bowiem chwilę później podopieczni trenera Roberta Włodarza otworzyli wynik spotkania. Bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego, z okolicy 25. metra popisał się Kacper Nieckula.

„Brązowi” poszli za ciosem i dwie minuty później podwyższyli prowadzenie. Szybki kontratak skutecznie zakończył Tomasz Wilk, rozpoczynając strzelecki festiwal. Napastnik podczas sobotniego pojedynku pokonał jeszcze dwukrotnie Macieja Pitalę. Najpierw w 38. minucie po asyście Łojka, natomiast hat-tricka skompletował tuż po przerwie, zaskakując golkipera bezpośrednio po rzucie rożnym.

Pomimo korzystnego rezultatu „Młode Lwy” nadal napierały na bramkę gości. W 56. minucie przed szansą stanął Mądry, lecz jego uderzenie, podobnie jak dobitkę Jakuba Bigosińskiego wybronił Pitala. Ostatnie słowo, a właściwie dwa należały do Aleksandra Karagiannakosa, który w przeciągu niespełna piętnastu minut skompletował dublet i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Garbarnia U-17 umocniła się na trzeciej pozycji w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. W 8. kolejce „Brązowi” podejmą na własnym obiekcie Glinik Gorlice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 września o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Podgórze Kraków 6:0 (3:0)
Bramki: 23’ Nieckula, 25’, 38’, 51’ Wilk, 75’, 89’ Karagiannakos

Garbarnia: Cierniak (85’ Łacina) – Bigosiński (73’ Sroka), Froncisz (84’ Wyrwa), Hajduk, Kmiecik, Krasny (65’ Kaczmarczyk), Łojek (82’ Szumiec), Maj, Mądry (60’ Karagiannakos), Nieckula, Wilk (80’ Janczur).

Podgórze: Pitala, Grabowski (66’ Paczka), Wójtowicz, Kutermak, Kruczek, Depta, Kozik, Morgan, Kołodziejczyk (61; Kołodziejczyk), Stasiak, Kwiatek (70’ Katarzyński).