Druga drużyna

Zwycięstwo nad Słomniczanką w Pucharze Polski

,

W V rundzie regionalnego Pucharu Polski druga drużyna Garbarni pokonała Słomniczankę Słomniki 3:2. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Filip Sarga, a jedno trafienie dołożył Damian Zięba.

Po niedzielnym, premierowym zwycięstwie na szczeblu IV ligi, rezerwy Garbarni w środowe popołudnie podejmowały ligowego rywala – Słomniczankę Słomniki. Spotkanie rozegrano w ramach regionalnego Pucharu Polski. Stawką był awans do 1/4 finału.

Jako pierwsza zaatakowała Garbarnia. W 9. minucie meczu dyspozycję bramkarza gości postanowił sprawdzić Dominik Zalejski, lecz golkiper ze Słomnik udanie interweniował. Inaczej było dziesięć minut później, gdy dośrodkowanie Marcina Kołtona na bramkę zamienił Filip Sarga, dając Garbarni prowadzenie.

Przyjezdni dość szybko odpowiedzieli, bowiem już sześć minut później wyrównali stan rywalizacji. Indywidualną akcją popisał się Adrian Podyma, który mocnym strzałem po długim rogu nie dał szans Mikołajowi Wilczkowi.

Przed przerwą swoje okazje mieli Marcin Kołton, Dominik Zalejski oraz Damian Zięba, lecz piłka ostatecznie nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej części spotkania po niespełna dwudziestu minutach gry oglądaliśmy bramkę. Oskar Baranik wyłożył piłkę Filipowi Sardze, a ten uderzeniem lewą nogą po raz drugi pokonał golkipera gości.

Nie minęło dziesięć minut, a Słomniczanka ponownie doprowadziła do remisu. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Kasza, który dał swojej drużynie nadzieję na korzystny rezultat. Ta jednak nie trwała zbyt długo, ponieważ „Brązowi” 120 sekund później odpowiedzieli bramką. Arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w polu karnym gości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Damian Zięba, który pokonał golkipera gości, ostatecznie ustalając wynik spotkania.

Spotkania 1/4 finału regionalnego Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 29-30 września.

Garbarnia Kraków – Słomniczanka Słomniki 3:2 (1:1)
Bramki: 19′, 65′ Sarga, 76′ Zięba – 25′ Podyma, 74′ Kasza
Żółte kartki: Sarga, Zięba, Mielec – Nawrocki, Nowakowski, Kasza, Szewczyk

Garbarnia: Wilczek – Baranik, Dzierżak (46′ Strzeboński), Jaskuła, Kolendowski, Kołton (46′ Bzdyl), Mielec, Paczka (85′ Zygmunt), Sarga, D. Zalejski (46′ Burkowicz), Zięba

Słomniczanka: Palik – Filipek, Valenzuela, Nowakowski, Nowak, Kasza, Podyma, Skrzydlewski, Nawrocki, Berliński, Trzeciakiewicz