U-17: Zwycięstwo nad Puszczą i trzecie miejsce w tabeli

,

Juniorzy młodsi Garbarni wzięli rewanż za porażkę z Sandecją Nowy Sącz, pokonując w meczu wyjazdowym Puszczę Niepołomice 2:0. Po sześciu rozegranych kolejkach młodzi zawodnicy “Brązowych” plasują się na trzecim miejscu w tabeli.

W sobotnim spotkaniu jako pierwsi do głosu doszli podopieczni trenera Roberta Włodarza, już w 14. minucie mogąc wyjść na prowadzenie. Maj wykorzystał bląd defensora rywali, przejął futbolówkę, jednak w ostatniej chwili został uprzedzony przez Filipa Urygę. Gracze z Niepołomic szybko odpowiedzieli soczystym uderzeniem Patryka Kościółka, które zatrzymało się na słupku bramki “Brązowych”. W 40. minucie bramkarskim refleksem popisał się Szymon Cierniak, który dwukrotnie instynktownymi obronami, ustrzegł swoich kolegów przed utratą gola. Spotkanie rozegrane w Podłężu przez długi czas było bardzo wyrównane. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała swoje okazje na zdobycie gola.

Kropkę nad i postawili w 60. minucie gracze Garbarni, a dokładniej Jakub Łojek, który wykorzystał podanie z lewej strony Oliwiera Maja i głową skierował piłkę do siatki. Podopieczni trenera Roberta Włodarza ewidentnie złapali wiatr w żagle i już kilka minut później mogli podwyższyć prowadzenie. Krystian Mądry w sytuacji sam na sam z bramkarzem Puszczy uderzył jednak obok słupka. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Tomasz Wilk przeprowadził indywidualną akcję przez niemal połowę długości boiska i celnie umieścił piłkę w bramce.

“Brązowi” wyjazdowym zwycięstwem zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli. Po sześciu rozegranych kolejkach podopieczni Roberta Włodarza mają na koncie trzynaście zdobytych punktów. Na uwagę zasługuje również wysoka skuteczność krakowian, którzy dotychczas zaaplikowali swoim rywalom aż osiemnaście bramek.

W następnej kolejce Garbarnia zagra 20 września o godzinie 10:00 przeciwko drużynie Podgórza Kraków.

Puszcza Niepołomice – Garbarnia 0:2
Bramki: 59’ Łojek, 87’ Wilk

Puszcza: F. Uryga – Fabicki, K. Uryga (60′ Gawlik), Wilk (63′ Kurkiewicz), Stokłosa, Mazur, Kościółek (60′ Burda), Bochniak, Kieliś, Matuszczyk, Cios.

Garbarnia: Cierniak – Wilk, Mądry (87′ Dąbrowski), Maj, Łojek (80′ Szumiec), Krasny (84′ Pytko), Kmiecik (89′ Wyrwa), Kaczmarczyk (70′ M. Wojtaszek), Hajduk, Bigosiński, Froncisz.