Drużyny młodzieżowe

U-19: Zwycięstwo w Pcimiu

,

W 9. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia Kraków pokonała Pcimiankę 2:0. Na listę strzelców wpisali się Szymon Gołąb i Mateusz Grzybowski.

W sobotnie popołudnie Garbarnia U-19 pojechała do Pcimia, aby zmierzyć się z tamtejszą Pcimianką, która z 10. punktami zajmowała miejsce w środku stawki. Z kolei „Brązowi” zgromadzili o pięć oczek więcej.

Pierwszą klarowną sytuację podopieczni trenera Stanisława Śliwy wypracowali sobie w 25. minucie meczu. Jacek Smyrak wznowił grę od bramki, piłkę przedłużył Filip Sarga, a ta trafiła do Dawida Sermaka, który uderzył obok bramki gospodarzy.

Następnie dwa strzały na bramkę „Brązowych” oddali pcimianie, lecz nie sprawiły one większych kłopotów Smyrakowi. W końcowych minutach pierwszej części spotkania bliscy objęcia prowadzenia byli krakowianie. Golkipera z Pcimia próbowali zaskoczyć Kacper Korczak, Mateusz Surma oraz ponownie Sermak jednak bramkarz nie skapitulował.

W przerwie trener Garbarni dokonał trzech roszad, które miały ożywić poczynania ofensywne „Brązowych”. W 64. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Supel, ale piłka minęła tylko słupek bramki Pcimianki. Cztery minut później z problemami interweniował Artur Leśniak, wybijając na rzut rożny piłkę po strzale Mateusza Grzybowskiego.

Inaczej było w 70. minucie meczu. Damian Derenda przerzucił piłkę do Damiana Bieleckiego, a ten przekazał ją Szymonowi Gołąbowi. Pomocnik minął defensora rywali i mocnym uderzeniem pokonał Leśniaka.

Pięć minut później „Brązowi” podwyższyli prowadzenie. Znajdujący się w polu karnym Michał Januszewski obsłużył podaniem Grzybowskiego, który precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi Pcimianki.

Na sześć minut przed końcem spotkania na listę strzelców mógł wpisać się Bielecki, lecz piłka po uderzeniu zawodnika Garbarni odbiła się od słupka.

W 10. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych „Brązowi” podejmą na własnym obiekcie Limanovię. Rywalizację zaplanowano na sobotę 19 września o godzinie 10:00.

Pcimianka – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: 70’ Gołąb, 75’ Grzybowski
Żółte kartki: Surma, Niedzielski

Pcimianka: Leśniak – Proszek, Maschrzak, Kozak, Słowik, Leżański, Wojdyła, Olszanicki, Karpierz, Mizera, Kolbiarz

Garbarnia: Smyrak – Surma, Niedzielski, Wojnowski, Derenda – Pach (46’ Januszewski), Korczak (56’ Cebularz), Gruszkowski, Sermak (46’ Bielecki) – Supel (65’ Gołąb), Sarga (46’ Grzybowski)

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe