Drużyny młodzieżowe

U-19: Wrócili na zwycięski szlak

,

W 9. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia Kraków pokonała Tarnovię 3:2. Bramki dla „Brązowych” zdobyli: Piotr Cebularz, Damian Derenda i Dawid Sermak.

Po sobotniej porażce z Akademią Piłkarską Profi Kraków podopieczni trenera Stanisława Śliwy chcieli jak najszybciej wrócić na zwycięski szlak. Szansa na rehabilitację pojawiła się dość szybko, bowiem już w środę drużyna U-19 podejmowała na własnym obiekcie Tarnovię, która do tej pory zgromadziła na swoim koncie pięć punktów.

„Brązowi” od pierwszych minut przystąpili do ataków chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. Już na początku spotkania po zespołowej akcji Garbarni, w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Dawid Sermak, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później dwójkową akcję przeprowadzili Klaudiusz Pach wraz z Mateuszem Surmą, a futbolówką trafiła do znajdującego się w polu karnym Piotra Cebularza. Ten natychmiast przymierzył lecz Łukasz Budzik skutecznie interweniował.

Wraz z upływem kolejnym minut podopieczni trenera Stanisława Śliwy stwarzali coraz to groźniejsze sytuacje, które w konsekwencji doprowadziły bramkarza Tarnovii do kapitulacji. W 30. minucie Mateusz Grzybowski obsłużył podaniem Cebularza, a ten precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans Budzikowi. Cztery minuty później indywidualnym rajdem popisał się Surma, który po minięciu trzech defensorów z Tarnowa postanowił sprawdzić dyspozycję bramkarza przyjezdnych. Ta okazała się wysoka.

Na sześć minut przed końcem pierwszej części gry Garbarnia podwyższyła prowadzenie. Asystę na swoim koncie zanotował Cebularz, a na listę strzelców wpisał się Damian Derenda. Przed przerwą „Brązowi” mogli powiększyć przewagę nad rywalem, lecz po strzale głową Bartłomieja Niedzielskiego piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron podopieczni trenera Stanisława Śliwy w dalszym ciągu myśleli o kolejnych bramkach. Michał Januszewski zagrał prostopadle do Grzybowskiego, lecz w ostatniej chwili defensorzy gości oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki. Napór gospodarzy przyniósł wymierne korzyści w 66. minucie. Grzybowski dośrodkował w pole karne, futbolówka trafiła do Sermaka, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Tarnovii.

Dziewięć minut potrzebowali goście, aby zagrozić bramce „Garbarzy”. Z dystansu uderzył Kacper Kijowski, a do piłki odbitej od poprzeczki najszybciej dobiegł Kacper Fido i pewnym uderzeniem przy słupku pokonał golkipera Garbarni. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rozmiary porażki zmniejszył Filip Kozdrój, zdobywając bramkę kontaktową.

Garbarnia U-19 po ośmiu rozegranych spotkaniach zgromadziła na swoim koncie 15 punktów. W dziewiątej serii gier „Młode Lwy” zmierzą się z Pcimianką. Wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 12 września o godzinie 14:00.

Garbarnia Kraków – Tarnovia 3:2 (2:0)
Bramki: 30’ Cebularz, 39’ Derenda, 66’ Sermak – 75’ Fido, 90’ Kozdrój

Garbarnia: Smyrak – Surma, Niedzielski, Wojnowski, Derenda, Pach, Korczak, Supel, Sermak, Cebularz, Grzybowski oraz Kostka, Januszewski, Gruszkowski, Gołąb, Jaskuła, Sarga, Bielecki

Tarnovia:
Budzik – Plebanek, Kiełabsa, Knych, Kaczmarczyk, Fido, Stańczyk, Sulowski, Puchalski, Kozdrój, Kijowski oraz Bączek, Kargula, Brożek

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe