U-19: Bez punktów w starciu z AP Profi Kraków

,

W 7. Kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy przegrali z AP Profi Kraków 1:4. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Michał Supel.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęła Garbarnia, która od pierwszych minut osiągnęła przewagę nad rywalem, lecz nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Najpierw w wybornej sytuacji znalazł się Klaudiusz Pach, którego podaniem obsłużył Mateusz Grzybowski, jednak piłka ostatecznie minęła słupek bramki Oskara Kwarcińskiego. Podobnie było chwilę później, gdy uderzał Michał Supel.

Po kwadransie gry zaatakowali gospodarze, którzy tworząc pierwszą klarowną sytuację objęli prowadzenie. Gabriel Kirejczyk podał do Michała Ziarkowskiego, a ten pokonał golkipera Garbarni. W 25. minucie Kacper Korczak przeprowadził indywidualną akcję, ale jej finalizacja nie przyniosła zmiany rezultatu. Inaczej było 7 minut później pod polem karnym „Brązowych”, gdy po dośrodkowaniu jednego z zawodników gospodarzy najprzytomniej zachował się Wiktor Piotrowski, podwyższając prowadzenie.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy bardzo szybko zareagowali na trafienie rywali. 120 sekund po stracie drugiej bramki piłkę przechwycił Michał Supel, który uderzeniem przy słupku pokonał Kwarcińskiego. W 44. minucie po centrze Mateusza Surmy uderzał głową Dawid Sermak, lecz golkiper Akademii Piłkarskiej popisał się udaną interwencją.

Drugą część spotkania „Młode Lwy” rozpoczęły od oblężenia bramki gospodarzy. Świadczą o tym strzały Grzybowskiego, Bartłomieja Niedzielskiego, Szymona Gołębia oraz Pacha, które jednak nie przyniosły trafień. Podopieczni trenera Arkadiusza Radomskiego przetrwali napór Garbarni i odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, trafiając dwukrotnie do bramki „Brązowych”. Dubletem popisał się Gabriel Kirejczyk, który ustalił wynik meczu na 16. minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.

W 8. Kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych drużyna U-19 zmierzy się przy ul. Rydlówka 23 z Tarnovią. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 9 września o godzinie 15:00.

AP Profi Kraków – Garbarnia Kraków 4:1 (2:1)
Bramki:
15’ Ziarkowski, 32’ Piotrkowski, 65’, 74’ Kirejczyk – 34’ Supel

AP Profi: Kwarciński – Klima, Wcisło, Grudnik, Kirejczyk, Ziarkowski, Nowakowski, Ziółkowski, Fundament, Piotrowski, Hołuj

Garbarnia: Kornecki (77’ Kostka) – Surma, Niedzielski, Wojnowski, Derenda – Pach (76’ Januszewski), Korczak (72’ Gruszkowski), Supel (68’ Saerga), Sermak (68’ Bielecki) – Cebularz (46’ Gołąb), Grzybowski (86’ Jaskuła)