Drużyny młodzieżowe

U-17: Bezbramowy remis w drugiej kolejce

,

Po okazałym zwycięstwie w pierwszym meczu sezonu, juniorzy młodsi Garbarni bezbramkowo zremisowali z Glinikiem Gorlice.

W środowym spotkaniu bramek nie zobaczyliśmy, choć na murawie działo się naprawdę sporo. Pierwszą groźniejszą okazją „Brązowych” było uderzenie Eryka Sroki z okolic dwudziestego metra. Strzał zawodnika Garbarni z trudnościami przeniósł nad poprzeczkę golkiper rywali.

Kilka minut później przed kolejną szansą zdobycia gola stanął Kacper Górczak, jednak i w tej sytuacji dobrze zachował się w bramce Jakub Matusik. W pierwszej części spotkania podopieczni Roberta Włodarza przeważali swoich rywali i rzutem na taśmę mogli wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Mądry, lecz i tu górą okazał się być Matusik.

Na drugą połowę zawodnicy z Gorlic wyszli niezwykle zmotywowani, starając się jako pierwsi wyjść na prowadzenie. Piłka po strzale Arkadiusza Juszczaka i lekkim rykoszecie opuściła murawę obok bramki. „Brązowi” odpowiedzieli za sprawą uderzenia Grzegorza Dąbrowskiego, które wybił przed siebie bramkarz rywali. Dobitka Łojka była minimalnie niecelna.

W 70. minucie zawodnicy z Gorlic przeprowadzili najładniejszą akcję w całym spotkaniu. Wiktor Cieśla przebiegł z piłką przy nodze kilkanaście metrów, minął linię obrony Garbarni i znalazł się sam na sam z Szymonem Cierniakiem. Uderzenie zawodnika Glinika o centymetry minęło bramkę krakowian.

Kilka minut później „Brązowi” również byli niezwykle blisko objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Piłka po strzale Oliwiera Skocznia trafiła jednak w słupek.  Wynik 0:0 utrzymał się już do końca środowych zawodów.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza w kolejnym spotkaniu zmierzą się tym razem na własnym obiekcie z Dunajcem Nowy Sącz. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:00.

Glinik Gorlice – Garbarnia 0:0

Glinik Gorlice: Matusik – Wiklowski, Gryboś, Holik (59’ Kucharkowski, 86’ Sierant), Knych (75’ Gościmiński), Juszczak, Woś, Cieśla (52’ Buś), Babral, Śliwa (88’ Zakrzewski), Piotrowski.

Garbarnia: Cierniak – Froncisz, Górczak (73’Hajduk), Kaczmarczyk (83’ Wojtaszek), Krasny (68’ Kmiecik), Łojek (77’ Bigosiński), Maj, Mądry (46’ Dąbrowski), Sroka (65’ Skoczeń), Stępień, Wilk

Żółte kartki: Krasny, Hajduk

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe