U-17: Wysokie zwycięstwo na starcie

,

Juniorzy młodsi Garbarni udanie rozpoczęli swoje ligowe zmagania, pokonując swoich rywali aż 8:1. Prawdziwy pokaz strzelecki “Brązowi” dali w drugiej części spotkania, w której to zaaplikowali swoim przeciwnikom aż siedem bramek.

W pierwszych minutach gra obu zespołów była dość zachowawcza, a walka toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą groźną sytuacją było uderzenie Tomasza Wilka z okolic szesnastego metra, które jednak umiejętnie wybronił golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą to właśnie podopieczni trenera Roberta Włodarza wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie Kacpra Krasnego, świetnie wykorzystał Wilk, który zdołał jeszcze w polu karnym minąć jednego z obrońców i z łatwością wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części sobotniego spotkania “Brązowi” z minuty na minutę powiększali swoją przewagę na boisku, zdobywając kolejne bramki. Tuż po gwizdku bardzo bliski drugiego trafienia był Wilk, jednak Oskar Pawela zdołał w ostatniej chwili wybić futbolówkę na róg. W 54. minucie na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził swój zespół Krystian Mądry, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Dziewięć minut później na 3:0 wynik podwyższył pięknym uderzeniem z woleja Oliwier Maj.

Piłkarze Garbarni czuli się tego dnia bardzo mocno, starając się w dalszym ciągu tworzyć kolejne ofensywne akcje pod polem karnym rywali. W 68. minucie rzut karny na bramkę zamienił Wilk, a trzy minuty później, po indywidualnej akcji celnym uderzeniem popisał się Jakub Łojek.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni trenera Roberta Włodarza przeprowadzili najładniejszą zespołową akcję tego spotkania, zakończoną kolejną bramką. Trójka “Brązowych” Kmieć – Łojek – Sroka bez problemu rozklepała defensywę rywali, a ten ostatni  dopełnił tylko formalności. Rywale Garbarni odpowiedzieli jedyną bramką w tym spotkaniu za sprawą celnego uderzenia z trzydziestego metra Bartosza Urbańczyka. W ostatnich minutach  Garbarze zdobyli jeszcze dwie bramki, wygrywając pewnie całe spotkanie różnicą aż siedmiu bramek.

Kolejny ligowy pojedynek czeka młodych zawodników Garbarni już w najbliższą środę, kiedy to wyruszą w podróż do Gorlic. O 17:30 zmierzą się z tamtejszym Glinikiem, który w swoim pierwszym meczu zaliczył dwubramową porażkę przeciwko Dunajcowi Nowy Sącz.

AP Profi Kraków – Garbarnia 1:8 (0:1)
Bramki: 84’ Urbańczyk – 42’, 68’ Wilk, 54’ Mądry, 63’ Maj, 71’  Łojek, 81’, 90’ Sroka, 89’ Dąbrowski
Żółte kartki: Wilk, Maj

AP Profi Kraków: Pawela (60’ Peroń)  – Hołuj (75’ Kłusak), Szwed, Likus, Włodarczyk (35’ Połeć), Kalinowski, Szymczyk, Filipowicz (70’ Kaczmarczyk), F. Łydek (68’ K. Łydek), Urbańczyk, Ficek.

Garbarnia: Cierniak (8’ Wojtaszek) – Froncisz, Górczak, Krasny (77’ Raś), Łojek, Maj, Mądry ( 69’ Dąbrowski), Sroka, Stępień (78’ Kmiecik), Szopa (46’ Kaczmarczyk, 69’ Hajduk), Wilk (75’ Pytko).