Drużyny młodzieżowe

U-19: Pięć bramek w starciu z „Jaskółkami”

,

W 4. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Unię Tarnów 5:0. Bramki dla krakowian zdobyli: Piotr Cebularz, Damian Derenda, Filip Sarga, natomiast dublet na swoim koncie zapisał Michał Supel.

W sobotni poranek przy ul. Rydlówka 23 doszło do rywalizacji Garbarni Kraków z Unią Tarnów. W lepszych nastrojach do tego pojedynku przystępowali „Brązowi”, którzy w dotychczasowych trzech spotkaniach zdobyli sześć punktów, z kolei tarnowianie zainkasowali o dwa oczka mniej.

Dziesięć minut sobotniej konfrontacji musiało upłynąć, aby podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyszli na prowadzenie. Damian Derenda podał piłkę do Piotra Cebularza, ten wpadł w pole karne i strzałem posłanym obok słupka pokonał golkipera z Tarnowa. Kwadrans później „Brązowi” stanęli przed szansą na podwyższenie rezultatu, po tym jak arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Grzybowski, po którego uderzeniu piłka zatrzepotała w siatce. Sędzia dopatrzył się nieprawidłowości – zbyt wczesnego wbiegnięcia w pole karne jednego z zawodników Garbarni i nakazał powtórzyć jedenastkę. Napastnik uderzył ponownie, lecz tym razem skutecznie interweniował Tomasz Marek.

Na 9 minut przed końcem pierwszej części spotkania „Młode Lwy” zdobyły drugą bramkę. Klaudiusz Pach zagrał do Derendy, a ten bez wahania mocnym strzałem ulokował piłkę pod poprzeczką. Nie był to koniec strzeleckich popisów „Brązowych” w tej odsłonie meczu. Nie minęło 60 sekund, a znajdujący się w polu karnym Pach postanowił uderzyć na bramkę „Jaskółek”, lecz piłka została zablokowana przez defensorów gości. Do futbolówki dopadł Michał Supel, który nie zwykł marnować takich okazji i zdobył trzecią bramkę dla Garbarni.

Po przerwie ponownie kontrolę nad spotkaniem mieli gospodarze zawodów. W 53. minucie „Garbarze” byli bliscy zdobycia czwartej bramki, jednak piłka po uderzeniu głową Bartłomieja Niedzielskiego odbiła się tylko od poprzeczki. Kilkanaście minut później ponownie główkował Niedzielski, ale tym razem dobrze interweniował bramkarz Unii.

Garbarnia dwa ostatnie ciosy zadała w końcowych minutach spotkania. Najpierw Grzybowski przedłużył piłkę do Supla, a ten umieścił ją w siatce, zapisując dublet na swoim koncie. Wynik meczu po indywidualnej akcji i minięciu bramkarza ustalił Filip Sarga, trafiając do pustej bramki.

W 5. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia Kraków zmierzy się w meczu wyjazdowym z Puszczą Niepołomice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 5:0 (3:0)
Bramki: 10′ Cebularz, 36′ Derenda, 37′, 82′ Supel, 88′ Sarga
Żółta kartka: Derenda

Garbarnia: Kornecki – Surma (84′ Jaskuła), Niedzielski, Wojnowski, Derenda, Pach (69′ Bielecki), Korczak, Supel (90′ Grzesiak), Sermak (88′ Januszewski), Cebularz (76′ Gruszkowski), Grzybowski (83′ Sarga)

Unia: Marek – Wójcikowski, Suchowski, Świątek, Czech, Pilus, Jękosl, Łazarz, Dubas, Kieroński, Bryl

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe