Drużyny młodzieżowe

U-19: Bez punktów w Nowym Sączu

,

W 2. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym Sandecji Nowy 1:0. Bramkę dla gospodarzy w 28. minucie spotkania zdobył Eryk Szkred.

Po inauguracyjnym zwycięstwie z Prądniczanką Kraków podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyruszyli w podróż do Nowego Sącza. Sandecja w 1. kolejce nowego sezonu podobnie jak „Brązowi” zainkasowała trzy punkty, pokonując 3:0 Sokół Stary Sącz.

Środowa rywalizacja należała do wyrównanych, lecz na początku przewagę nad rywalem osiągnęła Garbarnia. W 4. minucie meczu na bramkę Kacpra Sieroty uderzał Michał Supel, ale futbolówka minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później indywidualną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Mateusz Surma, który dośrodkował na głowę Kacpra Korczaka, lecz piłka po strzale zawodnika znalazła się w rękach golkipera.

W 28. minucie groźnie zaatakowali gospodarze. Wojciech Wąchała wygrał pojedynek z Damianem Derendą i od razu dograł do Eryka Szkreda, który pewnym uderzeniem obok słupka pokonał Bartosza Korneckiego i dał swojej drużynie prowadzenie.

Po przerwie kolejne sytuacje mieli nowosądeczanie, lecz obronną ręką z opresji wychodził golkiper „Brązowych”. Tak było w 60. minucie spotkania, gdy z rzutu wolnego uderzał Jan Chlipała. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy do samego końca walczyli o remis i przywiezienie do Krakowa jednego punktu. Świadczą o tym sytuacje Michała Januszewskiego i Filipa Sargi w doliczonym czasie gry, które niestety nie przyniosły bramek dla Garbarni.

W 3. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych „Brązowi” zmierzą się w Krakowie z Sokołem Stary Sącz. Spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 10:00.

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 28′ Szkred

Sandecja: Sierota – Kołodziej, Chlipała, Palacz, Szkred, Sławecki, Jaworski, Zygmunt (85′ Wojtas), Oleksy (89′ D. Wiewióra), Wąchała (78′ Sandera), Salamon

Garbarnia: Kornecki – Surma (63′ Sarga), Niedzielski, Wojnowski, Derenda, Bielecki (74′ Grzybowski), Korczak, Kwapiński (86′ Cebularz), Sermak, Supel (83′ Januszewski), Cholewa

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe