U-19: Prądniczanka pokonana

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy w pierwszym meczu nowego sezonu pokonali na własnym obiekcie Prądniczankę Kraków 2:0. Obie bramki padły w drugiej części spotkania, a ich autorami byli Damian Bielecki i Dominik Cholewa.

Garbarnia Kraków U-19 rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych rozpoczęła od rywalizacji z beniaminkiem – Prądniczanką Kraków. Sobotni pojedynek znakomicie mogli rozpocząć „Brązowi”, ponieważ już w 2. minucie meczu w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Fojtem znalazł się Krystian Bzdyl, który ostatecznie przegrał rywalizację z golkiperem gości.

Dwadzieścia minut później śmielej zaatakowali rywale Garbarni, lecz Kacper Wojnowski świetnie zachował się w defensywie i wybił piłkę spod nóg atakującego zawodnika, przerywając akcję Prądniczanki. Następnie odpowiedziała Garbarnia rzutem wolnym egzekwowanym przez Damiana Derendę. Futbolówka trafiła pod nogi Mateusza Grzybowskiego, lecz napastnik z bliskiej odległości uderzył obok słupka. Chwilę później Mateusz Surma dograł do Dawida Sermaka, ale i tym razem zabrakło precyzji w finalizacji akcji. Tuż przed przerwą bliscy objęcia prowadzenia byli przyjezdni, ale piłka po strzale z rzutu wolnego Jakuba Kopcia odbiła się od poprzeczki.

Pomimo, iż Garbarnia napierała na bramkę Fojta, to przez dłuższy czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Cholewa, ale ponownie zabrakło skuteczności. Dopiero w 65. minucie meczu oglądaliśmy pierwszą bramkę. Damian Bielecki zdecydował się na dośrodkowanie z 35. metrów, piłka zaskoczyła bramkarza gości i ostatecznie znalazła się w bramce. Prądniczanka próbowała odpowiedzieć kontratakiem, lecz pod polem karnym Bartosza Korneckiego zimnej krwi nie zachował Kamil Solecki, którego uderzenie minęło słupek bramki.

W ostatnim kwadransie sobotniego pojedynku przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Grzybowski, którego uderzenie głową obronił golkiper. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra ta sztuka udała się Cholewie, który wykorzystał prostopadłe podanie Michała Januszewskiego i ustali wynik spotkania.

W 2. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych „Brązowi” zmierzą się w meczu wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zostanie rozegrane 5 sierpnia o godzinie 15:00.

Garbarnia Kraków – Prądniczanka Kraków 2:0 (0:0)
Bramki: 65′ Bielecki, 88′ Cholewa

Garbarnia: Kornecki – Surma, Niedzielski, Wojnowski, Derenda, Bielecki, Pietruszka, Supel, Sermak, Bzdyl, Grzybowski oraz Jaskuła, Januszewski, Cebularz, Sarga, Cholewa, Korczak

Prądniczanka: Fojt – Samborski, Lis, Wójcik, Dzięgiel, Stelmach, Wojewoda, Drożdż, Solecki, Kopeć, Pawliński