Pierwsza drużyna

Przed własną publicznością z Olimpią

,

W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością Garbarnia Kraków podejmie szósta drużynę ligi – Olimpię Elbląg. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o godzinie 17:00.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy do meczu 34. kolejki drugiej ligi przystąpią pewni utrzymania na poziomie drugoligowym. Pozostanie na poziomie centralnym „Brązowi” zapewnili sobie w minioną niedzielę w Stargardzie, gdzie po emocjonującym meczu pokonali Błękitnych 3:2. Choć Garbarnia w tamtym spotkaniu dwukrotnie przegrywała, to ostatecznie zdołała odrobić straty z nawiązką. Bramka Krzysztofa Szewczyka w 67. minucie meczu zapewniła krakowianom trzy punkty.

W tabeli drugiej ligi, zarówno w jej dolnych rejonach, jak i tych górnych panuje niesamowity ścisk. „Młode Lwy” do sobotniej rywalizacji będą przystępować z szansami na zajęcie miejsca barażowego. Korzystny wynik z Olimpią Elbląg nie jest jedynym warunkiem, jaki musi zostać spełniony, by „Brązowi” znaleźli się na szóstej pozycji w tabeli, ponieważ dodatkowo Skra Częstochowa musiałaby zdobyć przynajmniej jeden punkt w rywalizacji z rzeszowską Stalą.

Olimpią Elbląg plasuje się na szóstej pozycji w tabeli z dorobkiem 47 punktów. W połowie czerwca w ekipie „żółto-biało-niebieskich” nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny. Z klubem pożegnał się Piotr Nocoń, którego zastąpił Łukasz Kowalski – do niedawna będący trenerem Gryfa Wejherowo. Spotkanie z Garbarnią będzie dla 39-latka piątym meczem w nowym klubie. Do tej pory bilans Olimpii pod wodzą nowego szkoleniowa to trzy porażki i jedno zwycięstwo, przed tygodniem z Legionovią.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą w 17. kolejce drugiej ligi. Listopadowa potyczka zakończyła się remisem 1:1, a bramki zdobyli Michał Miller i Jakub Kowalski.

Wszystkie bezpłatne zaproszenia, jakie zostały przygotowane przez klub na mecz z Olimpią Elbląg znalazły już swoich nabywców, a to oznacza, że sobotni pojedynek obejrzy komplet kibiców. Zgodnie z wymogami będzie to 25% całej pojemności stadionu.

Początek spotkania  34. kolejki drugiej ligi  Garbarnia – Olimpia w sobotę o godzinie 17:00. Pojedynek „Brązowych” będzie można obejrzeć TUTAJ.

34. kolejka 2 Liga
Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg
Sobota, 25 lipca 2020, godz. 17:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe