Kolejna daleka eskapada, tym razem do Stargardu

,

Rozgrywki drugiej ligi są już praktycznie na finiszu, a do rozegrania zostały tylko dwie kolejki. W przedostatniej „Brązowi” zmierzą się w meczu wyjazdowym z Błękitnymi Stargard, którzy zgromadzili tyle samo punktów co Garbarnia.

Zawodnicy ze Stargardu w poprzedniej kolejce zaliczyli niezwykle cenne zwycięstwo nad Legionovią Legionowo. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 61. minucie spotkania Hubert Krawczun, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Środowym meczem Błękitni zakończyli serię trzech porażek, kolejno z Górnikiem Łęczna, Skrą Częstochowa oraz Stalą Rzeszów. Podopieczni Adama Topolskiego zajmują obecnie jedenastą pozycję w tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co Garbarnia. Najlepszym strzelcem drużyny z piętnastoma zdobytymi trafieniami jest Wojciech Fadecki. Wraz z Pawłem Wojciechowskim (Górnik Łęczna) zajmują czwarte miejsce w tabeli strzelców drugiej ligi.

„Brązowi” w środowym spotkaniu niestety ulegli Bytovii Bytów 1:2, kończąc tym samym serię czterech zwycięskich spotkań z rzędu. Rywale Garbarni w pierwszej połowie zdobyli dwa gole za sprawą Michaela Ameyawa oraz Przemysława Lecha. Tuż po przerwie bramkę kontaktową dla krakowian zdobył Krzysztof Szewczyk.

Dla podopiecznych Łukasza Surmy wyjazd do Stargardu to kolejna w ostatnich dniach daleka eskapada. W minioną sobotę „Brązowi” mierzyli się w Wejherowie z tamtejszym Gryfem, zwyciężając to spotkanie 4:0. „Brązowym” w tym sezonie zdecydowanie lepiej idzie właśnie w wyjazdowych meczach. Na czterdzieści osiem punktów możliwych do zdobycia, Garbarze mają obecnie na koncie dwadzieścia pięć oczek zdobytych na boiskach rywali. Pod tym względem są trzecią drużyną w lidze, tuż po Widzewie Łódź i Górniku Łęczna.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym 3 listopada w Krakowie obie drużyny podzieliły się punktami. Jako pierwsza prowadzenie objęła Garbarnia, dla której bramkę w 13. minucie zdobył Kamil Kuczak. Błękitni odpowiedzieli po przerwie, gdy Wojciech Fadecki wykorzystał rzut karny i ustalił wynik meczu.

Początek spotkania  33. kolejki drugiej ligi Błękitni – Garbarnia w sobotę o godzinie 17:00. Transmisję z niedzielnego pojedynku będzie można obejrzeć  TUTAJJej koszt to 12 zł.