Pierwsza drużyna

Szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu

,

W ramach 30. kolejki drugiej ligi Garbarnia Kraków zmierzy się na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w niedzielę o godzinie 17:00. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 na trybuny powrócą kibice „Brązowych”.

Po kilku rozegranych kolejkach po restarcie ligi poznaliśmy dwóch spadkowiczów drugiej ligi. Są nimi Gryf Wejherowo i Legionovia, które nie mają już matematycznych szans na pozostanie na trzecim poziomie rozgrywkowym. W ligowej tabeli, a szczególnie w jej dolnych rejonach panuje duży ścisk, a każdy z zespołów do końca sezonu będzie walczył o korzystne rozstrzygnięcie. Podopieczni trenera Łukasza Surmy w ostatnich dwóch spotkaniach sięgnęli po sześć punktów, co poprawiło nieco ich sytuację. „Brązowi” w dalszym ciągu muszą punktować, a w niedziele rywalizować będą ze Zniczem Pruszków, do którego tracą dwa oczka. Ewentualna wygrana Garbarni pozwoliłaby awansować jej w hierarchii zespołów drugoligowych.

Pruszkowianie do Krakowa przyjadą podbudowani, ponieważ w ostatnich trzech spotkaniach zgromadzili komplet dziewięciu punktów. Serię zwycięstw rozpoczęli pokonując na własnym stadionie Skrę Częstochowa, następnie okazali się lepsi od Stali Rzeszów, a w minioną środę nie dali szans Legionovii zwyciężając 4:0. W zespole prowadzonym przez trenera Artura Węska, który 18 czerwca objął funkcję pierwszego trenera klubu, najlepszym strzelcem jest Dariusz Zjawiński z 11. bramkami.

Ostatnie bezpośrednie starcie obu zespołów miało miejsce 29 października 2019 roku w Pruszkowie. Wówczas lepsi okazali się zawodnicy z Krakowa, którzy pokonali „żółto-czerwonych” 1:0. Zwycięską bramkę dla Garbarni w 19. minucie meczu zdobył Michał Feliks.

Początek spotkania  30. kolejki drugiej ligi  Garbarnia – Znicz Pruszków w niedzielę o godzinie 17:00. Pojedynek „Brązowych” będzie można obejrzeć TUTAJ.

30. kolejka 2 Liga
Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków
Niedziela, 5 lipca 2020, godz. 17:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe