Zwyciężone Podkarpacie!

,

W meczu 29. kolejki drugiej ligi Garbarnia Kraków odwróciła losy spotkania i pokonała Resovię 2:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Kamil Kuczak i Jakub Kowalski, natomiast dla gospodarzy trafił Dawid Kubowicz.

Podkarpacie w ostatnich dniach stało się dla „Brązowych” popularnym kierunkiem. Podopieczni trenera Łukasza Surmy w sobotę mierzyli się w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą, natomiast w środę udali się do Rzeszowa na pojedynek z Resovią, plasującą się na czwartej pozycji. Szkoleniowiec „Brązowych” w myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia” desygnował do gry od pierwszych minut dokładnie taką samą jedenastkę jak w poprzednim meczu.

Środowy pojedynek ofensywniej rozpoczęli gospodarze, którzy od samego początku zaatakowali lewym skrzydłem, gdzie aktywny był Radosław Adamski wraz z Serhijem Krykunem. „Brązowi” w pierwszych pięciu minutach stworzyli dwie sytuacje. Z bocznego sektora piłkę w pole karne wrzucał Jakub Kowalski, lecz bez konsekwencji dla rzeszowian. Groźnie pod bramką Aleksandra Kozioła zrobiło się w ósmej minucie meczu, gdy na bramkę Garbarni popędził Adrian Dziubiński. W ostatniej chwili akcję zatrzymał Bartłomiej Mruk, który ofiarnym wślizgiem w polu karnym wygarnął futbolówkę spod nóg napastnika.

W 21. minucie meczu „Brązowi” zawiązali szybki kontratak, lecz zatrzymał go w nieprzepisowy sposób Dawid Kubowicz, który faulował Michała Feliksa. Chwilę później Maksymilan Hebel soczyście uderzył na bramkę Kozioła, a ten przeniósł piłkę nad poprzeczką, natomiast Resovia egzekwowała korner. Egzekwowała go skutecznie, bo asystą popisał się aktywny wcześniej Hebel, który dośrodkował wprost na głowę Kubowicza, a ten dał swojej drużynie prowadzenie.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania podopieczni trenera Łukasza Surmy przeprowadzili składną, zespołową akcję. Z prawego skrzydła dośrodkował Kowalski, a do uderzenia złożył się Michał Feliks. Piłka po strzale napastnika odbiła się jeszcze od obrońcy i wyszła na rzut rożny.W 37. minucie oglądaliśmy niemal kopię wcześniejszej akcji, lecz po drugiej stronie. Dogrywał Grzegorz Marszalik, natomiast tym razem nieczysto w piłkę trafił Krzysztof Szewczyk.

Drugą część spotkania od mocnego uderzenia mogła rozpocząć Resovia. Pięć minut po wznowieniu gry, głową po rzucie rożnym uderzał Kubowicz, lecz świetnie w bramce spisał się Kozioł. Była to niemal powtórka akcji bramkowej Resovii. W 57. minucie szkoleniowiec „Brązowych” zdecydował się na podwójną zmianę, a na placu gry zameldowali się Mateusz Wyjadłowski wraz z Błażejem Radwankiem, którzy zastąpili Krzysztofa Szewczyka i Michała Feliksa.

Już dwie minuty później Garbarnia doprowadziła do wyrównania. Fenomenalnym uderzeniem z okolicy 35. metra popisał się Kamil Kuczak, a piłka wpadła w samo okienko bramki Marcela Zapytowskiego. To siódma bramka pomocnika, który jest czołowym strzelcem drużyny.

Resovia próbowała szybko odpowiedzieć, głównie za sprawą stałych fragmentów gry, które wprowadzały niepokój w szeregi „Garbarzy”. „Brązowi” natomiast starali się skontrować gospodarzy. Po jednej z akcji duetu Kuczak – Serafin, ten pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, jednak Marcel Zapytowski był nieco szybszy i  złapał futbolówkę.

W 80. minucie faulowany w polu karnym był Błażej Radwanek, a arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek w szeregach Garbarni – Jakub Kowalski, który nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W końcowych minutach spotkania drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Konrad Domoń. Ostatnia akcja meczu należała do Resovii, a właściwie do Miłosza Przybeckiego, który będąc w polu karnym huknął na bramkę Kozioła. Piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości.

Garbarnia w Rzeszowie pokazała charakter, odwracając losy spotkania. Środowy pojedynek na Podkarpaciu był trzecim wygranym przez „Garbarzy” w tym województwie podczas sezonu 2019/2020.

Resovia – Garbarnia Kraków 1:2 (1:0)
Bramki: 25′ Kubowicz – 59′ Kuczak, 81′ Kowalski
Żółte kartki: Adamski, Kubowicz, Kaliniec, Domoń – Kołbon
Czerwona kartka: Domoń (druga żółta)
Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)

Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kaliniec (66′ Feret), Adamski, Płatek (82′ Płatek), Krykun (74′ Przybecki), Geniec, Dziubiński, Hebel

Garbarnia: Kozioł – Kowalski, Nakrosius, Masiuda, Mruk, Marszalik (46′ Górecki), Kostrubała (24′ Serafin), Kołbon, Kuczak, Szewczyk (57′ Radwanek) Feliks (57′ Wyjadłowski)