Pierwsza drużyna

Kolejny wyjazd na Podkarpacie

,

„Brązowi”  cztery dni po meczu w Stalowej Woli znów powrócą na Podkarpacie. Tym razem zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą Resovią.

Rzeszowianie zajmują obecnie czwartą pozycję w ligowej tabeli, mając zgromadzone na koncie czterdzieści sześć punktów. Podopieczni Szymona Grabowskiego znajdują się w czołówce drugoligowych drużyn, jednak powrotu po restarcie rozgrywek nie mogą zaliczyć do specjalnie udanych. W sześciu rozegranych dotąd spotkaniach nie udało się ani razu zwyciężyć. Ostatnie cztery mecze rzeszowian to remisy kolejno z Górnikiem Łęczna, Skrą Częstochowa, Stalą Rzeszów oraz Legionovią Legionowo.

Najlepszym strzelcem w drużynie Resovii jest Daniel Świderski, który zgromadził 9 trafień. Cztery strzelone bramki to natomiast dorobek Serhiija Krykuna – byłego zawodnika „Brązowych”.  Pomocnik spędził przy Rydlówce dwa sezony, przyczyniając się m.in. do awansu Garbarni do pierwszej ligi.

Krakowski zespół to właśnie na Podkarpaciu, w sobotnim starciu w Stalowej Woli, przełamał się i pokonał 2:0 Stal. Cenne zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Łukasza Surmy wydostać się ze strefy spadkowej, jednak różnice punktowe w dolnej części tabeli są naprawdę niewielkie.

W pierwszym starciu obu drużyn w tym sezonie, Garbarnia musiała uznać wyższość rywali, ulegając rzeszowianinom 0:2. Bramki zdobyli wówczas Szymon Feret oraz już w doliczonym czasie gry Daniel Świderski.

Początek spotkania  29. kolejki drugiej ligi Resovia – Garbarnia już w środę o godzinie 17:00. Pojedynek „Brązowych” będzie można obejrzeć TUTAJ.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe