Bez punktów w Katowicach

,

W meczu 27. kolejki drugiej ligi Garbarnia Kraków przegrała na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Stefanowicz i Łukasz Wroński.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy na śląsk udali się bez Jakuba Kowalskiego, który w meczu z Widzewem Łódź obejrzał ósmą żółtą kartkę w sezonie i musiał odbyć przymusową pauzę. Na placu gry na prawej obronie pojawił się Kamil Włodyka.

„Brązowi” jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką rywala w 3. minucie spotkania, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Kołbon. Chwilę później rajdem popisał się Grzegorz Marszalik, lecz piłka wylądowała w rękach Bartosza Mrozka. Katowiczanie odpowiedzieli w 11. minucie uderzeniem Piotr Kurbiela, z którym większych problemów nie miał Dorian Frątczak.

W kolejnych minutach aktywny pod bramką GKS-u był Błażej Radwanek, lecz po dwóch uderzeniach nie skapitulował Mrozek. Na sześć minut przed przerwą „GieKSa” skopiowała akcje z 11. minuty. Tym razem podawał Kacper Michalski, a głową uderzał Arkadiusz Woźniak. Ponownie świetnie między słupkami spisał się Frątczak. Ostatnią groźną akcję w pierwszej części gry stworzyli krakowianie, gdy Radwanek znajdując się w polu karnym zdecydował się na strzał z ostrego kąta, jednak i tym razem obronną ręką z opresji wyszedł golkiper gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków „Brązowych”. Bartosza Mrozka próbowali zaskoczyć Karol Kostrubała, Bartłomiej Mruk, i Kamil Włodyka. W najlepszej sytuacji znalazł się Grzegorz Marszalik, który w zamieszaniu w polu karnym otrzymał futbolówkę, lecz ta po jego strzale odbiła się tylko od słupka.

W 70. minucie meczu arbiter spotkania zdecydował się podyktować rzut karny dla katowiczan, który na bramkę zamienił Maciej Stefanowicz. Zdobyta bramka sprawiła, że GKS zaczął śmielej atakować bramkę Garbarni. Przyniosło to oczekiwany efekt, bowiem w 83. minucie meczu po dalekim wykopie Bartosza Mrozka, sam na sam z Dorianem Frątczakiem stanął Łukasz Wroński. Zawodnik GKS-u nie zmarnował tej okazji i ustalił wynik niedzielnego pojedynku.

GKS Katowice – Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)
Bramki:
71′ Stefanowicz, 83′ Wroński
Żółte kartki: Mruk, Włodyka, Kołbon
Czerwona kartka: Trener Łukasz Surma (po zakończeniu 1. połowy)

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Janiszewski, Jędrych, Dampc – Kiebzak (88′ Szwedzik), Stefanowicz, Habusta, Błąd (86′ Urynowicz), Woźniak (80′ Wroński) – Kurbiel (74′ Rogalski)

Garbarnia Kraków: Frątczak – Klimek (74′ Wyjadłowski), Mruk (83′ Feliks), Włodyka, Masiuda, Radwanek (63′ Szewczyk), Kuczak, Marszalik, Kostrubała, Kołbon, Nakrosius