Pierwsza drużyna

Zdobyć punkty w Katowicach. Rywalizujemy z GKS-em

,

W niedzielę podopieczni trenera Łukasza Surmy wybiorą się do Katowic, gdzie w meczu 27. kolejki drugiej ligi zmierzą się z miejscowym GKS-em. Początek meczu o godzinie 17:00.

Rozgrywki drugiej ligi znacząco nabierają tempa. „Brązowi” w minioną środę mierzyli się z Widzewem Łódź, a już cztery dni później w delegacji rywalizować będą z wiceliderującym GKS-em. Będzie to pierwszy z trzech meczów wyjazdowych, jakie czekają Garbarnię w najbliższym czasie.

Katowiczanie plasują się na drugiej pozycji w tabeli i mają nadzieje na awans do Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Rafał Góraka do tej pory na swoim koncie zgromadzili 48 punktów i do liderującego Widzewa tracą trzy oczka. Bilans bramkowy „GieKSy” to 46 bramek zdobytych i 30 straconych. Najlepszym strzelcem w drużynie, z dziewięcioma trafieniami jest Piotr Kurbiel, który w zimie zamienił Błękitnych Stargard na GKS Katowice, natomiast osiem trafień na swoim koncie ma Dawid Rogalski. W zespole z Bukowej występuje Szymon Kiebzak, który w przeszłości związany był z „Młodymi Lwami”. 23-latek w obecnym sezonie zdobył trzy bramki dla swojej drużyny.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w 10. kolejce drugiej ligi, a dokładnie 21 września przy ul. Rydlówka 23. Lepsze humory po tym spotkaniu z pewnością miał GKS, który pokonał Garbarnię 3:1. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Jakub Kowalski w 84. minucie meczu. Wrześniowa przegrana z katowiczanami zakończyła serię ośmiu meczów z rzędu bez porażki Garbarni.

Mecz 27. kolejki drugiej ligi, w którym podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się z GKS-em Katowice będzie można obejrzeć TUTAJ.

27. kolejka drugiej ligi polskiej
GKS Katowice – Garbarnia Kraków
Niedziela, 21 czerwca 2020, godz. 17:00, ul. Bukowa 1A, Katowice

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe