Pierwsza drużyna

Po kolejne punkty do Torunia

,

Podopiecznych trenera Łukasza Surmy po wysokim zwycięstwie nad Górnikiem Polkowice czeka teraz wyjazdowe spotkanie w Toruniu. Początek pojedynku z Elaną już w piątek o godzinie 17:00.

Torunianie po niezbyt udanym powrocie do drugoligowego grania i porażce 1:4 ze Stalą Rzeszów, w poprzedniej kolejce wzięli rewanż i pokonali 2:1 Legionovię Legionowo. Na listę strzelców wpisali się Filip Kozłowski oraz Bartosz Machaj.  Obecnie Elana plasuje się na jedenastej lokacie, z trzydziestoma dwoma zdobytymi punktami. Warto zaznaczyć, że w środku drugoligowej stawki róznice punktowe są naprawdę niewielkie. Zarówno Garbarnia, drużyna rezerw Lecha Poznań, jak i Elana Toruń mają na koncie taką samą liczbę punktów. Najlepszym strzelcem w drużynie prowadzonej przez byłego trenera krakowian – Bogusława Pietrzaka, jest Mariusz Kryszak z siedmioma trafieniami.

Wizyta w Toruniu będzie okazją do spotkania znajomych twarzy. Od października 2019 roku szkoleniowcem „Elanowców” jest Bogusław Pietrzak, który w Krakowie pracował przez osiem miesięcy  i poprowadził ekipę „Brązowych” w 21. oficjalnych spotkaniach Fortuna 1 Liga.

„Garbarze” w  podróż do Torunia udali się już w czwartek o godzinie 11. W spotkaniu z Elaną na pewno zabraknie Mateusza Dudy, który w pojedynku z Górnikiem Polkowice doznał urazu kolana. Po 24. rozegranych kolejkach krakowski zespół plasuje się na dziewiątej lokacie, z taką samą liczbą punktów, co jego piątkowy przeciwnik.

W pierwszym meczu obu tych drużyn padł bezbramkowy remis. Podopieczni trenera Łukasza Surmy końcówkę spotkania musieli rozgrywać w osłabieniu, bowiem czerwony kartonik w 81. minucie otrzymał Adrian Jurkowski.

Mecz 25. kolejki drugiej ligi, w którym podopieczni trenera Łukasza Surmy zmierzą się z torunianami będzie można obejrzeć TUTAJ.

25. kolejka drugiej ligi polskiej
Elana Toruń – Garbarnia Kraków
Piątek, 12 czerwca 2020, godz. 17:00, ul. gen. Józefa Bema 23/29, Toruń

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe