Drużyny młodzieżowe

U-19: Porażka na inaugurację Ligi Makroregionalnej

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy niestety od porażki rozpoczęli rywalizację w Lidze Makroregionalnej. Lepsi w dzisiejszym starciu okazali się być gracze z Tarnobrzegu, zdobywając dwie bramki. 

Pierwsze kilkanaście minut sobotniego spotkania należało do „Brązowych”, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Huberta Banacha. W 8. minucie Kowalczyk oddał strzał z okolic szesnastego metra, a kilka chwil później po rzucie wolnym z podobnej odległości zaskoczyć próbował Kardas. Obie te próby bardzo dobrze wybronił golkiper Siarki, który w całym spotkaniu kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami, w konsekwencji zachowując w całym meczu czyste konto.

W piętnastej minucie umiejętnie rzut rożny rozegrał Damian Zięba, znajdując w polu karnym Kardasa, jednak strzał zawodnika Garbarni wybili obrońcy Siarki. Kolejną okazję na zdobycie gola miał Kaczmarczyk, który wykorzystał prostopadłe dogranie Supla, wpadł z futbolówką w pole karne, lecz i tym razem lepszy okazał się Banach. W biegiem czasu siły „Brązowych” zdecydowanie osłabły, a coraz lepiej zaczęli radzić sobie przyjezdni. Wkrótce też wyszli na prowadzenie po strzale głową Kamila Halata. 

Tuż po przerwie o wyrównanie pokusił się Norbert Bierówka, lecz jego uderzenie minęło słupek bramki siarczan. W 53. minucie aktywniejsi w drugiej połowie goście byli blisko podwyższenia wyniku, strzał Szymona Lubery wybronił z trudem Bartosz Kornecki. Kilka chwil później rywale dopięli swego za sprawą uderzenia z dystansu Adama Głowy. Zawodnik Siarki mierzonym strzałem umieścił piłkę w siatce, tuż przy słupku bramki krakowian.

Po drugim trafieniu rywali, zawodnicy Garbarni ponownie nieco mocniej zaatakowali przeciwników, starając się zdobyć jeszcze kontaktową bramkę. Najbliżej tego był w 62. minucie Grzybowski. Jego precyzyjny strzał końcami rękawic wybił nad poprzeczkę golkiper Siarki. Po tej sytuacji tarnobrzeżanie byli kilka minut w oparach, jednak na nieszczęście dla „Brązowych” – piłka nie chciała wpaść do siatki już do końcowego gwizdka arbitra.

Spotkania z Siarką młodzi zawodnicy Garbarni nie mogą zaliczyć do udanych. Jest to jednak okazja na przeanalizowanie błędów i wyciągnięcie wniosków już na samym starcie rozgrywek Ligi Makroregionalnej. Najbliższa okazja na zreważowanie się, będzie już 15 marca, kiedy to „Brązowi” udadzą się do Kielc na spotkanie z tamtejszą Koroną.

Garbarnia – Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)

Bramki: 39′ Halat, 59′ Głowa

Garbarnia: Kornecki – Surma (82′ Bielecki), Kardas, Mielec, Sabat, Bierówka (82′ Sermak), Dzierżak (46′ Wojnowski, 79′ Cebularz), Zięba, Kaczmarczyk, Supel (46. Grzybowski).

Siarka Tarnobrzeg: Banach – Skrzypek (84′ Szyszka), Głowa, H. Podolak (75′ Malinowski), Lubera (90′ Wargacki), Orzechowski, N. Podolak (90′ Smalera), Frańczak, Cwynar, Bieniarz, Halat.

Żółte kartki: Dzierżak, Bierówka, Zięba –  H. Podolak, Frańczak, Głowa

Fot. Andrzej Mielec

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe