Pierwsza drużyna

Skuteczność na najwyższym poziomie

,

Garbarnia Kraków na tydzień przed wznowieniem rywalizacji o ligowe punkty, odniosła wysokie zwycięstwo w sparingowej potyczce z Siarką Tarnobrzeg, pokonując rywali 7:0. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się Krzysztof Szewczyk, dwa trafienia zanotował Kamil Słoma, a jedną bramkę dołożył Michał Feliks.

Sobotnią konfrontacjeę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Łukasza Surmy, którzy od pierwszych minut wysoko starali się atakować rywala, czego efektem były dwa rzuty rożne egzekwowane przez „Brązowych”. Po jednym z nich z dystansu uderzył Bartłomiej Mruk, lecz piłka minęła bramkę Siarki. Chwilę później było podobnie, z tym że strzelał Patryk Serafin.

W 15. minucie meczu Błażej Radwanek obsłużył podaniem Kamila Słomę, a ten ulokował piłkę w siatce. Garbarnia stwarzała zagrożenie pod bramką rywala z prawej strony boiska, gdzie dwójkowe akcje konstruowali Jakub Kowalski wraz z Mateuszem Wyjadłowskim. W 35. minucie znów dał znać o sobie Słoma, który w podobnej sytuacji nie dał szans bramkarzowi z Podkarpacia.

Garbarze w dalszym ciągu napierali na rywala i walczyli o kolejne bramki, czego efektem były zespołowe akcje. Jedną z nich rozpoczął po lewej stronie boiska Mruk zagrywając do Radwanka, a ten z pierwszej piłki przekazał futbolówkę Słomie. Pomocnik mocno uderzył, lecz golkiper „Siarkowców” był dobrze ustawiony i zażegnał niebezpieczeństwo.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla Garbarni, ponieważ już na samym początku bramkę zdobył Michał Feliks i powiększył przewagę nad rywalem. Po kilku minutach była ona jeszcze większa, bowiem dwa rzuty karne na bramki zamienił Krzysztof Szewczyk, rozpoczynając prawdziwy festiwal strzelecki. „Szewa” dał znać o sobie jeszcze dwukrotnie, a bramkarz Siarki tak jak poprzednio był bezradny.

Garbarnia Kraków – Siarka Tarnobrzeg 7:0 (2:0)
Bramki: 2x Słoma, Feliks, 4x Szewczyk

Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Kujawa, Masiuda, Nakrošius, Mruk, Kuczak, Serafin, Słoma, Wyjadłowski, Radwanek oraz Nowak, Włodyka, Duda, Marszalik, Kołbon, Kostrubała, Szewczyk, Surmiak, Feliks.

Fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe