Pierwsza drużyna

Siarka Tarnobrzeg sprawdzi formę „Brązowych”

,

Siarka Tarnobrzeg będzie ostatnim sparingpartnerem „Brązowych” w kończącym się zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Łukasza Surmy z trzecioligowcem zmierzą się w sobotę o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Rydlówka 23. Wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny. 

Zespół z Tarnobrzega plasuje się w środku ligowej stawki, bowiem po 18. rozegranych meczach znajduje się na ósmej pozycji. Dorobek „Siarkowców” to 27. zgromadzonych oczek  – tyle samo co piąta Stal Kraśnik. Największy wpływ na wyniki swojej drużyny w rundzie jesiennej miał Krzysztof Ropski, który z szesnastoma zdobytymi bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców. Napastnik w zimowej przerwie był bliski przenosin na pierwszoligowe boiska, jednak ostatecznie związał się z Motorem Lublin, którego barwy będzie reprezentował w nadchodzącej rundzie.

Zespół z Podkarpacia w przerwie między rundami wzmocnili: ofensywny pomocnik – Paweł Wolski, napastnik – Arkadiusz Gajewski, obrońca – Gracjan Kloc i środkowy pomocnik – Adam Głowa.  Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego do tej pory rozegrali sześć gier kontrolnych, nie wygrywając żadnej z nich.

Siarka Tarnobrzeg – Korona Rzeszów 1:2
Siarka Tarnobrzeg – Sokół Sieniawa 0:2
Siarka Tarnobrzeg – Wisła Sandomierz 2:2
Siarka Tarnobrzeg – Stal Kraśnik 2:2
Siarka Tarnobrzeg – Resovia 1:1
Siarka Tarnobrzeg – Korona II Kielce 0:4

W sobotę Siarka zawita do Krakowa by sprawdzić formę zawodników Garbarni. Zielono-żółto-czarni zagrają tego dnia dwa sparingi. Zespół zostanie podzielony na dwie drużyny, a jedna z nich będzie rywalizować z Czarnymi Połaniec, natomiast pozostali wyruszą na konfrontacje do stolicy Małopolski.

Dla Garbarni będzie to ostatni test przed sobotnią rywalizacją o punkty z Legionovią Legionowo. Garbarze mają za sobą pięć sparingów, w których cztery razy triumfowali. W zimowej przerwie doszło do kilku roszad w szeregach „Brązowych”. Z klubem swój kontrakt rozwiązali Adrian Jurkowski i Adrian Wójcik, natomiast do drużyny dołączyli Błażej Radwanek i Donatas Nakrošius.

Chcecie poczuć przedsmak ligowych emocji? Zapraszamy na stadion! 

Wejście dla kibiców – tak jak w przypadku meczów ligowych zlokalizowane będzie przy bramie numer 1, od strony ulicy Konopnickiej. Wstęp darmowy.

Garbarnia Kraków – Siarka Tarnobrzeg
Sobota, 22 lutego 2020, godz. 11:00, ul. Rydlówka 23

Fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe