Pierwsza drużyna

Kolejne sparingowe starcie, tym razem z GKS Jastrzębie

,

Podopieczni trenera Łukasza Surmy pierwotnie mieli zagrać kolejną grę kontrolną z Siarką Tarnobrzeg, jednak plany uległy zmianie. W najbliższą sobotę „Brązowi” zmierzą się w Kamieniu-Rybniku z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie, z którym jeszcze nie tak dawno toczyli boje w Fortuna 1 Liga.

Zespół z Jastrzębia przygotowuje się do ligowych zmagań głównie w Kamieni-Rybniku, gdzie piłkarze prowadzeni przez trenera Jarosława Skrobacza przebywają od 9 lutego. Warto nadmienić, że jest to dla nich drugi tegoroczny obóz w tym miejscu. W styczniowym zgrupowaniu rozegrali tam dwa sparingi. Oba, z Zagłębiem Sosnowiec i rezerwami Śląska Wrocław, zremisowali po 1:1.  Natomiast podczas drugiego obozu jastrzębianie najpierw wygrali z Ruchem Zdzieszowice 3:0, a w ostatniej grze kontrolnej zdołali zremisować z GKS-em Bełchatów 4:4 choć to bełchatowianie do przerwy prowadzili już dwoma bramkami.

Piłkarze z Jastrzębia w rundzie jesiennej pierwszoligowych zmagań zdołali zebrać trzydzieści punktów, co daje im siódme miejsce w tabeli, z niewielką stratą do czołowych lokat. Podczas zimowego okienka transferowego doszło w drużynie do kilku zmian.W ostatnim czasie do kadry po wypożyczeniu wrócił pomocnik Wojciech Łaski, a obrońca Kacper Kawula został wypożyczony do trzecioligowego Ruchu Chorzów. Nowym nabytkiem został Mateusz Słodowy, natomiast na dłużej w Jastrzębiu zostanie Farid Ali, który zdobył w tym sezonie już siedem bramek. Krakowskim akcentem jest transfer Jakuba Wróbla, który występował w Garbarni w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019, do ekstraklasowej drużyny ŁKS-u Łódź.

„Brązowi” z najbliższymi sparingowymi rywalami jeszcze nie tak dawno mierzyli się na boiskach Fortuna 1 Liga. Ostatnie starcie jednak nie będzie mile wspominane, gdyż podopieczni trenera Bogusława Pietrzaka ulegli wtedy GKS-owi Jastrzębie u siebie 0:1. Zupełnie inne nastroje panowały po pierwszym meczu obu tych drużyn, kiedy to po bramkach Tomasza Ogara i Marka Masiudy Garbarze przywieźli z Jastrzębia trzy punkty.

GKS 1962 Jastrzębie – Garbarnia
Sobota, 15 lutego, godzina 11:00
Kamień-Rybnik

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe