Pierwsza drużyna

W kolejnym sprawdzianie z Podhalem Nowy Targ

,

W czwartym sprawdzianie podczas zimowych przygotowań „Brązowi” zmierzą się z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00 w Nowym Targu.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy mają za sobą miesiąc wspólnych treningów w tym roku. Przez ten czas Garbarnia rozegrała trzy mecze kontrolne i we wszystkich z nich odniosła zwycięstwo. Mowa o rywalizacji z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie, Rekordem Bielsko Biała, a ostatnio z Ruchem Chorzów. Do pierwszego ligowego spotkania pozostały trzy tygodnie, podczas których rozegrane zostaną trzy sparingi. Najpierw z Podhalem, a później z Siarką Tarnobrzeg i Skrą Częstochowa.

Podhale Nowy Targ na co dzień występuje w trzeciej lidze (grupa IV) i po 18. rozegranych spotkaniach plasuje się na 10. pozycji. W rundzie jesiennej nowotarżanie zgromadzili 25 punktów. W grudniu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Szkoleniowcem został Marcin Zubek, który zastąpił Dariusz Mrózka.

Sobotni rywale Garbarni w okresie przygotowawczym rozegrali już sześć spotkań. Ich bilans to trzy wygrane, dwie porażki i jeden remis.

TS Podbeskidzie Bielsko Biała – Podhale Nowy Targ 2:1
Podhale Nowy Targ – Wierchy Rabka – Zdrój 0:0
Podhale Nowy Targ – Lider Włocławek 6:2
Podhale Nowy Targ – Podhale Nowy Targ juniorzy 9:0
1 FK Poprad – Podhale Nowy Targ 3:1
Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ 2:7

W przeszłości Garbarnia mierzyła się z Podhalem w okresie między przygotowawczym. Ostatnia konfrontacja obu ekip miała miejsce przed startem sezonu 2019/2020 przy ul. Rydlówka 23. Wówczas w próbie generalnej przed ligową potyczką z Górnikiem Łęczna lepsi okazali się podopieczni trenera Łukasza Surmy, pokonując rywali 1:0. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Krzysztof Szewczyk.

Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków
Sobota, 8 luty 2020, Nowy Targ

Fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe