Pierwsza drużyna

Środowy trening pod znakiem sztuk walki

,

Środowe zajęcia „Brązowych” na obiektach JJ Sport Center w Skotnikach miały dość oryginalny przebieg. Już drugi raz podczas zimowych przygotowań zawodnicy pod bacznym okiem trenera Rafała Lasoty poznawali tajniki sztuk walki.

Po dwukrotnych treningach w poniedziałek i wtorek, piłkarze Garbarni środowy dzień spędzili nieco inaczej. O godzinie 10:30 na salce treningowej czekał na nich Rafał Lasota – czynny zawodnik MMA oraz trener w Grappling Kraków. Po dobraniu w pary, „Brązowi” rozpoczęli godzinny trening sztuk walki. Zajęcia zaczęły się od mniej wymagających ćwiczeń, jednak z czasem dodawano coraz to trudniejsze techniki bokserskie, a gołe ręce zamieniono na rękawice. W większości ćwiczeń zawodnicy mieli za zadanie wykonać daną liczbę powtórzeń konkretnego ruchu, ciosu bokserskiego, lub kombinacji różnych ciosów. Wszystkiemu z boku przyglądał się sztab szkoleniowy, który z podziwem śledził poczynania swoich podopiecznych. Po bokserskich podstawach przyszła kolej także na inny rodzaj sztuk walki.

– Dzisiaj zajmowaliśmy się głównie boksem. Zawodnicy trenowali w parach, poznając kilka rodzajów ciosów bokserskich: proste, sierpowe, podbródkowe. Do ćwiczeń używaliśmy również tarczy. W późniejszym czasie zeszliśmy do parteru, pokazałem im również dwie techniki z brazylijskiego jiu-jitsu. Chciałem, aby piłkarze w tym okresie trochę luźniejszym mogli poznać coś nowego, aby nie było takiego przemęczenia, znużenia samą piłką – opisał środowe zajęcia trener Rafał Lasota.

„Brązowi” z każdą minutą coraz bardziej wczuwali się w nowy dla większości z nich rodzaj sportu.  Nie obyło się oczywiście bez śmiechów oraz dalszej integracji zespołu przed startem nowej rundy. Dlaczego padło akurat na trening boksu i jiu-jitsu?

– Boks pozwala lepiej kształtować charakter piłkarza. Musimy trochę tych ciosów przyjąć, zmierzyć się z przeciwnikiem, ze stresem. Dodatkowo podczas treningu ćwiczymy także inne, niż w codziennym treningu partie mięśni. Boks jest także sportem, który uczy nas, jak ważna jest walka do ostatniej sekundy – podkreślił trener Lasota.

Jak będzie wyglądała dalsza część tygodnia dla zawodników Garbarni? W czwartek mają dzień wolny od treningów, natomiast w piątek odbędą jedną jednostkę treningową przed wyjazdowym sparingiem z Ruchem Chorzów. Spotkanie z „Niebieskimi” już w sobotę o godzinie 12:00.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe