Pierwsza drużyna

Zwycięstwo w potyczce z Rekordem

,

Garbarnia Kraków pokonała w drugim sparingu tej zimy Rekord Bielsko-Biała 2:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Patryk Serafin i Jan Klimek, natomiast dla gości trafił Mateusz Gleń.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od lekkiej przewagi gości, którzy zdecydowali się śmielej zaatakować bramkę strzeżoną przez Aleksandra Kozioła. W jednej z takich sytuacji bardzo dobrze interweniował Krystian Kujawa, który wybił piłkę na rzut rożny.

Po paru minutach do ofensywy przystąpili podopieczni trenera Łukasz Surmy. Kamil Słoma rozpoczął rajd jeszcze na własnej połowie, by po kilku sekundach w polu karnym minąć jednego z przeciwników i zagrać wzdłuż bramki do Błażeja Radwanka. Napastnik Garbarni uderzył mocno, lecz obronną ręką z opresji wyszedł golkiper Rekordu.

Chwilę później przed dogodną szansą, aby wyprowadzić swój zespół na prowadzenie stanął Marek Masiuda, jednak piłka po rykoszecie nieznacznie minęła słupek bramki gości. Kolejną szansę w tym meczu miał Radwanek, tym razem po podaniu Kamila Kuczaka, ale ponownie bramkarz bielszczan odbił futbolówkę.

Przed przerwą przyjezdni dwukrotnie zagrozili bramce „Brązowych”. Nie miało to większych konsekwencji, bowiem nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Sytuacja zmieniła się na cztery minuty przed końcem pierwszej części gry. Kamil Słoma podał do Błażeja Radwanka, ten umiejętnie się zastawił i wycofał piłkę do Patryka Serafina. „Serek” precyzyjnym strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi.

Po przerwie w szeregach Garbarni nastąpiło siedem zmian. Ponownie na początku bardziej aktywni byli goście, a Kamil Nowak dwa razy udanie interweniował. Kilka minut później w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Włodyka, lecz pomocnik uderzył tylko w bramkarza. W 74. minucie Jakub Kowalski dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę Jana Klimka, a ten skutecznie sfinalizował akcję.

Radość z dwubramkowego prowadzenia podopiecznych trenera Łukasza Surmy nie trwała zbyt długo. 120 sekund później Mateusz Gleń ulokował piłkę w bramce strzeżonej przez Nowaka. Bliscy podwyższenia wyniku byli Patryk Serafin i Michał Feliks, jednak strzał tego pierwszego nieznacznie poszybował nad poprzeczką, natomiast przy próbie napastnika „Brązowych” zabrakło precyzji i piłka minęła słupek.

Garbarnia Kraków – Rekord Bielsko-Biała
Bramki: 41′ Serafin, 74′ Klimek – 76′ Gleń

Garbarnia Kraków: I połowa: Kozioł – Kowalski, Kujawa, Nakrošius, Mruk, Masiuda, Słoma, Serafin, Kuczak, Wyjadłowski, Radwanek.
II połowa: Nowak – Kardas, Klimek, Nakrošius, Kowalski (Sabat), Masiuda (Dzierżak), Duda, Serafin, Włodyka, Marszalik, Feliks.

Rekord Bielsko-Biała: I połowa: Żerdka – Gaudyn, Kareta, Madzia, Caputa, zawodnik testowany, Szymański, Czaicki, Sobik, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
II połowa: Kucharski – Groń, Rucki, Jampich, Waliczek, Mucha, Tomko, Czernek, Gleń, Wróbel, Kozina.

Fot. Kacper Ząber

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe