Klub

Dawni wicemistrzowie znów zagrali razem!

,

W sobotni wieczór przy ul. Rydlówka 23 miał miejsce wyjątkowy mecz. Naprzeciw siebie stanęły drużyny juniorów Garbarni Kraków sprzed lat, które w sezonie 2006/2007 sięgnęły po wicemistrzostwo Małopolski.

Po ponad dwunastu latach od tego sukcesu byli zawodnicy „Brązowych” ponownie zawitali na Rydlówkę. Niektórzy z nich po raz pierwszy zjawili się na obiekcie Garbarni po tak długiej przerwie, miło zaskakując się zmianami infrastrukturalnymi, jakie nastąpiły.

– Fantastyczna inicjatywa chłopaków, którzy chcieli się spotkać po tylu latach. Z niektórymi z nich mam kontakt, aczkolwiek trochę się obawiałem, czy będę w stanie wszystkich rozpoznać – mówił z uśmiechem na twarzy trener Krzysztof Szopa.

Łącznie na sztucznym boisku, w blasku reflektorów zameldowało się 29 zawodników. Warto zaznaczyć, że część z nich na ten mecz przybyła z różnych zakątków Polski, a nawet zagranicy. Drużyny były wspierane przez swoich trenerów. Obecnością zaszczycili: Jerzy Smoter, Artur Kaliszka, Krzysztof Szopa, Jacek Kokoszka oraz Robert Włodarz. Ponadto obecny był także kierownik Jerzy Wojciechowski.

– Panowie to jest bardzo ważny mecz. Wszyscy musimy być skoncentrowani od początku do końca. Gramy jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – mobilizował kolegów z drużyny przed pierwszym gwizdkiem Krzysztof Jamka.

Jak się później okazało mowa motywacyjna okazała się skuteczna, bowiem zawodnicy w granatowo-czerwonych strojach dużo lepiej rozpoczęli mecz i od pierwszego gwizdka zagrażali bramce starszej drużyny. Potwierdzili to później zdobywając pięć bramek, natomiast rocznik 88/89 odpowiedział dwoma trafieniami. Wynik sobotnich zawodów nie był najważniejszy, a na pierwszym planie było wspólne spotkanie i wspominanie minionych lat. Nie obyło się bez anegdot, które znacząco poprawiały humor zgromadzonym osobom.

Garbarnia Kraków 88/89 – Garbarnia Kraków 90/91 2:5

Garbarnia Kraków rocznik 88/89: Michał Starmach, Jacek Romejko, Łukasz Wątorek, Andrzej Seweryn, Mateusz Gądek, Łukasz Krawiec, Dariusz Kuźma, Kamil Piórkowski, Piotr Kłaput, Artur Bryndza, Patryk Kosmal, Piotr Leśniewicz, Rafał Szyc, Dariusz Wojciechowski, Tomasz Lusina, Jakub Brach.

Garbarnia Kraków rocznik 90/91: Bartosz Kwiatkowski – Michal Lelek, Kamil Irzyk, Krzysztof Jamka, Konrad Kłusek, Daniel Biernacik, Filip Zelek, Tomasz Kleszcz, Grzegorz Biernacik, Adam Sołtys, Szymon Zając. Ponadto na meczu obecni byli : Kamil Janicki i Kacper Lempart.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe