Pierwsza drużyna

Błażej Radwanek dołącza do „Brązowych”

,

Nowym zawodnikiem Garbarni Kraków został Błażej Radwanek. 21-letni pomocnik trafił na Rydlówkę na zasadzie półrocznego wypożyczenia z pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec.

Zawodnik urodzony 9 maja 1998 roku pochodzi ze stolicy Małopolski i jest wychowankiem Hutnika Kraków, z którego w czerwcu 2019 roku przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec. W czasach juniorskich Błażej Radwanek reprezentował także barwy innego krakowskiego klubu – Progresu. Pomocnik w Fortuna 1 Liga rozegrał do tej pory sześć spotkań, notując jedno trafienie. Na swoim koncie ma także pełne 90 minut pierwszej rundzie Totolotek Pucharu Polski.

– Chciałbym regularnie grać i pomóc drużynie, aby przede wszystkim utrzymała się w lidze oraz walczyła o jak najwyższe cele. Najlepiej czuje się jako najbardziej wysunięty zawodnik, a także  ofensywny pomocnik. Mogę występować również  jako skrzydłowy – powiedział nowy zawodnik „Brązowych”.

Pomocnik urodził się i dorastał w Krakowie. Czy w szatni „Brązowych” spotkał znajome twarze? – Z Grzegorzem Marszalikiem mam bardzo dobry kontakt, ponieważ grałem z nim w Hutniku Kraków. Podobnie jak nieco wcześniej z Dorianem Frątczakiem. Krystiana Kujawę poznałem podczas dwutygodniowych testów w Górniku Łęczna. Z kolei Rafała Góreckiego spotkałem w Progresie Kraków – wyznał.

Błażej, witamy w Krakowie!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe