Drużyny młodzieżowe

Dokończenie Ligi z 1939 roku. II Turniej Niepodległości o Puchar PGE rozegrany

,

W sobotę 9 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Sportowego Patriotyzmu został rozegrany II Turniej Niepodległości o Puchar PGE. Było to symboliczne dokończenie rozgrywek ligowych z 1939 roku, które przerwał wybuch II Wojny Światowej. W turnieju udział wzięły dwa zespoły „Brązowych”.

Turniej Niepodległości o Puchar PGE rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: orlików (2010) i młodzików (2008). W piątkowe popołudnie obie drużyny Garbarni wyruszyły w podróż do Warszawy, gdzie następnego dnia na stadionie Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 rozpoczęto piłkarską rywalizację. Łącznie w stolicy Polski zameldowały się 22 drużyny, czyli około 350 dzieci.

Rocznik 2008 sobotnie zmagania rozpoczął od bezbramkowego remisu z Pogonią Lwów. W kolejnym meczu podopieczni trenera Bartłomieja Bugaja ulegli Warcie Poznań, natomiast w trzeciej turniejowej potyczce pokonali Polonię II Warszawa 3:2. W trzech ostatnich pojedynkach „Brązowym” nie udało się zwyciężyć i ostatecznie uplasowali się na ósmej pozycji. „Młode Lwy” w końcowej klasyfikacji znalazły się przed AKS-em Chorzów, Polonią II Warszawa i Pogonią Lwów.

Wyniki rocznik 2008:

Garbarnia Kraków – Pogoń Lwów 0:0
Garbarnia Kraków – Warta Poznań 0:5
Garbarnia Kraków – Polonia II Warszawa 3:2
Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 1:4
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 0:4
Garbarnia Kraków – Lechia Gdańsk 0:1

Klasyfikacja końcowa rocznik 2008:
1. Warta Poznań
2. Cracovia
3. Ruch Chorzów
4. Polonia I Warszawa
5. Wisła Kraków
6. Pogoń Kraków
7. Lechia Gdańsk
8. Garbarnia Kraków
9. Pogoń Lwów
10. Polonia II Warszawa
11. AKS Chorzów

Podopieczni trenera Marcina Chmury rozpoczęli rywalizację w Warszawie starciem z Pogonią Lwów, którą pokonali 2:1. Następnie ulegli Warcie Poznań i drugiej drużynie Polonii Warszawa. W kolejnym meczu wygrali z Ruchem Chorzów 2:0, natomiast w ostatnich dwóch spotkaniach lepsi okazali się zawodnicy Wisły Kraków i Polonii Warszawa. Ostatecznie rocznik 2010 zakończył turniej na ósmej pozycji, wyprzedzając w tabeli Pogoń Lwów, AKS Chorzów i Ruch Chorzów.

Wyniki rocznik 2010:

Garbarnia Kraków – Pogoń Lwów 2:1
Garbarnia Kraków – Warta Poznań 1:2
Garbarnia Kraków – Polonia II Warszawa 0:2
Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 2:0
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 0:1
Garbarnia Kraków – Polonia Warszawa  1:2 

Klasyfikacja końcowa rocznik 2010:
1. Cracovia
2. Pogoń Kraków
3. Wisła Kraków
4. Warta Poznań
5. Lechia Gdańsk
6. Polonia II Warszawa
7. Polonia I Warszawa
8. Garbarnia Kraków
9. Ruch Chorzów
10. AKS Chorzów
11. Pogoń Lwów

Oprócz piłkarskich zmagań młodzi adepci futbolu otrzymali także lekcję historii, która rozbudowała ich wiedzę na temat naszego kraju. Podczas turnieju nie zabrakło atrakcji, do których należy zaliczyć: kurs pierwszej pomocy, konkursy wiedzy historycznej, prelekcja historyka z Instytutu Pamięci Narodowej, a także zapewniony dla wszystkich uczestników catering.

Fot. Facebook Garbarnia Kraków 2010, Facebook Garbarnia Kraków 2008

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe