Druga drużyna

LO: Lidera mamy!

,

W doskonałych nastrojach rundę jesienną zakończyli zawodnicy drugiej drużyny Garbarni Kraków. „Brązowi” pokonali na wyjeździe Piast Wołowice 2:0 i wyprzedzili na półmetku rozgrywek Wieczystą Kraków, która w ten weekend podzieliła się punktami z Prokocimiem.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy wybrali się w niedzielne popołudnie do podkrakowskich Wołowic, aby zmierzyć się z zajmującym dziewiąte miejsce Piastem. „Brązowi” byli dodatkowo zmobilizowani, bowiem za wszelką cenę chcieli wykorzystać sobotnie potknięcie aspirującej do awansu do czwartej ligi Wieczystej.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod znakiem wymiany piłki w środku pola, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji, aby objąć prowadzenie. Jako pierwsi do konkretów przeszli Garbarze, którzy w 18. minucie spotkania zdobyli bramkę. Bartosz Baran dośrodkował z rzutu wolnego, a futbolówka spadła wprost na głowę Artura Krzeszowiaka, który precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

W 25. minucie meczu jeden z zawodników Piasta obejrzał czerwoną kartkę, a Garbarnia od tego momentu miała jeszcze większą kontrolę nad spotkaniem. Minutę później znakomitym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Baran, a tablica wyników wskazywała już 2:0 dla „Brązowych”.

Garbarze utrzymali ten wynik do końca spotkania i ostatecznie sięgnęli po komplet punktów, który pozwolił im zadomowić się na pierwszym miejscu w tabeli. Garbarnia będzie liderem rozgrywek przynajmniej do pierwszej kolejki w nowym roku.

Piast Wołowice – Garbarnia II Kraków 0:2 (0:2)
Bramki: 18′ Krzeszowiak, 26′ Baran

Garbarnia Kraków: Kornecki – Wąsik, Krzeszowiak, Trojan, Strzeboński – N. Zalejski (80′ Zygmunt), Dzierżak, Guguła, Sermak (46′ Główczyk) – Baran, Ząbczyk (77′ Cholewa)

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe