U-17: Remis w Nowym Sączu

,

W sobotnim starciu w Nowym Sączu „Brązowi” zremisowali 1:1 z zespołem Sandecji Nowy Sącz. Jedyną bramkę dla Garbarni w drugiej części meczu zdobył Kacper Górczak.

Po dotkliwej porażce w poprzedni weekend z AP Profi Kraków, podopieczni trenera Roberta Włodarza wyruszyli w drogę do Nowego Sącza. Celem były punkty i rehabilitacja za ostatnie niepowodzenie. W meczu 10. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych poprzeczka była zawieszona wysoko, bowiem na drodze Garbarzy stanęła Sandecja, która jest wiceliderem rozgrywek.

Mocno zmotywowani i zdeterminowani rozpoczęli sobotni pojedynek zawodnicy z Krakowa. Od pierwszych minut zakomunikowali gospodarzom, że do Nowego Sącza przyjechali po punkty. W 13. minucie meczu prowadzenie mogła objąć Garbarnia po zespołowej akcji, którą zapoczątkował Damian Derenda, a uderzeniem kończył Michał Dudzik, lecz piłka minęła słupek bramki Sandecji.

Gospodarze w 35. minucie meczu zagrozili bramce Szymona Cierniaka po rzucie rożnym i wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce po podaniu Szymona Zygmunta ulokował Bartosz Król.

Po przerwie „Brązowi” walczyli, aby odwrócić losy meczu. W świetnej sytuacji pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania znalazł się Kamil Chudaszek, po wycofaniu piłki na szósty metr przez Dudzika, jednak w decydującym momencie nie trafił w futbolówkę. Szesnaście minut później Sandecja powinna zdobyć drugą bramkę, lecz jeden z zawodników nowosądeczan nie trafił z siedmiu metrów do pustej bramki.

W 76. minucie meczu podopieczni trenera Roberta Włodarza odpowiedzieli i wyrównali stan rywalizacji. Cała akcja rozpoczęła się od dalekiego wykopu golkipera „Brązowych”, a następnie futbolówka powędrowała na 17. metr do Kacpra Górczaka, który precyzyjnie przymierzył, nie dając żadnych szans Rafałowi Piotrowskiemu.

W końcowych minutach Sandecja napierała na bramkę Garbarzy lecz znakomicie interweniował Cierniak, a w doliczonym czasie gry z pomocą bramkarzowi Garbarni przyszła poprzeczka.

12 października Garbarnia U-17 rozegra kolejny ligowy pojedynek. „Brązowi” na własnym obiekcie zmierzą się z Bruk Bet Termalicą Nieciecza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: 35′ Król – 76′ Górczak
Żółte kartki: Nowak – Hołuj, 2x Korczak
Czerwona kartka: Korczak

Sandecja: Piotrowski – Wiewióra, Kołodziej, Król, Palacz, Oleksy, Kuźma, Stawiarski, Zygmunt, Palacz, Wąchała

Garbarnia: Cierniak – Bzdyl, Chudaszek (70′ Górczak), Derenda, Dudzik (82′ Malinowski), Hołuj, Januszewski, Kałdos, Korczak, Kordylewski, Polak