Drużyny młodzieżowe

U-19: Forma strzelecka utrzymana. Dalin pokonany

,

Juniorzy starsi w kolejnym meczu pokazali wysoką dyspozycję i tym razem pokonali aż 5:0 Dalin Myślenice. Dwiema bramkami popisał się Piotr Cebularz.

Podopieczni Stanisława Śliwy od początku spotkania narzucili rywalom twarde warunki, dominując na murawie i stwarzając sobie kolejne okazje na zdobycie bramki. W 6. minucie strzał Damiana Zięby z okolic szesnastego metra z trudnościami wybronił golkiper przyjezdnych, który tego dnia zaliczył kilka udanych interwencji. Nie uchroniło to jednak jego zespołu przed bolesną porażką.

„Brązowi” worek z bramkami rozwiązali już w 16. minucie spotkania po dwójkowej wymianie piłki Główczyka z Dziarkowskim. Ten ostatni idealnie dośrodkował futbolówkę na głowę Mateusza Grzybowskiego, któremu pozostało tylko umieścić ją w siatce. Zaledwie kilka chwil później Piotr Cebularz podwyższył prowadzenie Garbarni. Piłka po jego strzale minęła jeszcze obrońcę gości i wpadła do siatki tuż przy słupku.

W pierwszej części rywalizacji myśleniczanie nie mieli za dużo do powodzenia. Szczelna defensywa gospodarzy zatrzymywała każdą ich akcję jeszcze „w zarodku”.

Po przerwie role nie uległy zmianie. To podopieczni Stanisława Śliwy coraz pewniej poczynali sobie na murawie, czego efektem były kolejne trafienia. W 66. minucie po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Piotr Cebularz. Domknął uderzenie Damiana Zięby i piętką skierował piłkę do bramki bezradnego golkipera Dalinu. Na 4:0 stan rywalizacji podwyższył już pod koniec spotkania Filip Sarga, a ostateczny cios „Brązowi” wyprowadzili na osiem minut zprzed końcem regulaminowego czasu. Drużynową akcję na jeden kontakt na bramkę zamienił Michał Supel.

Podopieczni Stanisława Śliwy zajmują obecnie drugą lokatę, a do prowadzącej w stawce Sandecji Nowy Sącz brakuje im zaledwie trzech oczek. Kolejnym rywalem „Brązowych” będzie 29 września BKS Bochnia.

 

Garbarnia Kraków – Dalin Myślenice 5:0 

Bramki: 16’ Grzybowski, 17’, 66’ Cebularz, 74’ Sarga, 82’ Supel

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Bierówka (76’ Sermak), Cebularz, Dziarkowski (82’ Kaczmarczyk), Dzierżak (46’ Supel), Główczyk, Grzybowski (46’ Sarga), Kardas, Kolendowski, Sabat (76’ Jaskuła).

Dalin Myślenice: Oskwarek (65’ Wyroba) – Wnęk (75′ Kościelniak), Haberny (60’ Makuch), Kołpak (63’ Tylek), Grzesik, Muniak, Żarski (78’ Ryś), Kęsek, Ziembla (54’ Rak), Bochnia, Cienkosz. 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe