Drużyny młodzieżowe

U-17: Dublet Derendy i trzy punkty „Brązowych”

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza pokonali w meczu wyjazdowym Tarnovię 2:1. Dwie bramki dla Garbarni w pierwszej części spotkania zdobył Damian Derenda.

„Brązowi” wybrali się do Tarnowa po dotkliwej porażce, jakiej doznali przed tygodniem w derbowym pojedynku z Hutnikiem Kraków. „Młode Lwy” chciały za wszelką cenę zmazać plamę po blamażu i pokazać, że poprzednie spotkanie było tylko „wypadkiem” przy pracy.

Sobotni pojedynek znakomicie rozpoczął się dla Garbarni, bowiem już w 12. minucie spotkania Damian Derenda trafił do sitki rywala. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył stan rywalizacji, powiększając przewagę nad tarnowianami.

Tarnovia odpowiedziała pięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry, za sprawą wprowadzonego z ławki rezerwowych w 25. minucie meczu Bartłomieja Dziadosza.

„Brązowi” odnieśli w Tarnowie ważne zwycięstwo, które pozwoliło im się zadomowić na trzecim miejscu w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. W kolejnym starciu drużyna U-17 podejmie AP Profi Kraków. Spotkanie odbędzie się 28 września o godzinie 10:00.

Tarnovia – Garbarnia Kraków 1:2 (0:2)
Bramki: 50′ Dziadosz – 12′, 17′ Derenda
Żółte kartki: Tajchner – Bzdyl
Czerwona kartka: Socha

Tarnovia: Budzik – Kocoł (25′ Dziadosz), Bączek, Kiełbasa, Tajchner (78′ Sysło), Fido, Kaczmarczyk, Leśniak, Jesionka, Pędrak (46′ Pecheniuk), Socha

Garbarnia: Smyrak – Bzdyl (77′ Chudaszek), Derenda (90′ Mądry), Górczak, Januszewski, Kałdos, Korczak (88′ Malinowski), Kwapiński (65′ Matuszak), Niedzielski, Polak (46′ Kordylewski), Wilk (46′ Dudzik)

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe