Pierwsza drużyna

Jesienny maraton na Rydlówce. Na początek GKS Katowice

,

Piłkarzy Garbarni podbudowanych przywiezionym punktem z trudnego łódzkiego terenu oraz serią ośmiu meczów bez porażki, czeka teraz prawdziwy maraton domowych spotkań na Rydlówce. Pierwsze już w najbliższą sobotę, z GKS-em Katowice.

Katowiczanie podobnie jak „Brązowi” są spadkowiczami Fortuna 1 Liga.  Początek sezonu mieli dość nierówny, dobre występy przeplatając tymi nieco słabszymi.  W dotychczasowych dziewięciu kolejkach zdołali zgromadzić czternaście punktów, co plasuje ich na dziesiątym miejscu w tabeli. W ostatnim spotkaniu „Trójkolorowi”  zwyciężyli z Legionovią Legionowo 3:1, a trzy punkty w końcowych minutach zapewnili Arkadiusz Woźniak i już w doliczonym czasie gry Michał Gałecki. Drugie z rzędu zwycięstwo, to na własnym obiekcie na pewno ucieszyło kibiców GieKSy, którzy na wygraną swoich ulubieńców na Bukowej musieli trochę poczekać. Swoją niechlubną serię siedemnastu kolejnych meczów bez zwycięstwa na własnym obiekcie katowiczanie przerwali dopiero w 7. kolejce, kiedy to rozprawili się ze Skrą Częstochowa 2:0. Przed tym spotkaniem ostatni raz komplet oczek zainkasowali 18 sierpnia 2018 roku, gdy w piątej kolejce Fortuna 1 Liga pokonali 2:0 Wigry Suwałki.

Najlepszy strzelec drużyny z województwa śląskiego to Arkadiusz Jędrych, który dotychczas czterokrotnie trafiał do siatki rywali. Szkoleniowcem katowiczan od początku sezonu jest Rafał Górak. Drużynę „Gieksy” trenował już w latach 2011-2013. Sobotni pojedynek będzie powrotem na Rydlówkę w wykonaniu Szymona Kiebzaka, który reprezentował barwy „Brązowych” przez trzy ostatnie sezony. W lecie pomocnik zdecydował się na powrót do Cracovii, skąd został wypożyczony do GKS-u Katowice. W ekipie trenera Rafała Góraka jest podstawowym zawodnikiem.

W poprzedni sezonie dwukrotnie dochodziło do konfrontacji  „Brązowych” z zespołem z Bukowej. W pojedynku rundy jesiennej Garbarnia wygrała w Katowicach 2:1, a dwoma trafieniami popisał się Tomasz Ogar. Było to jedno z pięciu zwycięstw Garbarni w tych rozgrywkach, a także pierwsze pomiędzy tymi drużynami po 44-letniej przerwie. Natomiast w rewanżu przy ul. Reymonta lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 2:0

Garbarnia może pochwalić się najdłuższą serią meczów bez porażki na boiskach drugiej ligi. Ponadto podopieczni trenera Łukasza Surmy wraz z Górnikiem Łęczna zanotowali najmniej porażek w lidze – po jednej. Jeżeli chodzi o liczbę straconych bramek to również tutaj „Brązowi” wypadają bardzo dobrze, bowiem do tej pory Aleksander Kozioł skapitulował pięciokrotnie. Defensywa Garbarni w dalszym ciągu nosi miano najszczelniejszej w lidze.

Bilety na sobotni pojedynek będzie można kupić na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu, w kasie biletowej zlokalizowanej przy bramie numer 1, od strony ulicy Konopnickiej. Bilet normalny – 15 zł, bilet ulgowy 10 zł. Płatność tylko i wyłącznie gotówką. Osoby, które nie mogą obejrzeć pojedynku pomiędzy Garbarnią, a GKS-em Katowice z perspektywy trybun, zachęcamy do skorzystania z transmisji meczu w systemie PPV pod poniższym linkiem. Można ją wykupić TUTAJ.

10. kolejka 2 Liga Polska
Garbarnia Kraków – GKS Katowice
Sobota, 21 września, godz. 15:30, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe