U-19: Zwycięstwo nad Unią Tarnów. Dwie bramki Damiana Zięby

,

Juniorzy starsi Garbarni tym razem w Tarnowie udowodnili swoją wysoką formę i wrócili do Krakowa ze zwycięstwem. Dubletem strzeleckim popisał się Damian Zięba.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, już w drugiej minucie mając okazję na zdobycie bramki. Kamil Kowalczyk soczyście uderzył zza pola karnego, jednak jego strzał zdołał wybić przed siebie golkiper gości. Ostatecznie defensywa Unii zażegnała niebezpieczeństwo eksportując piłkę za linię boczną boiska. „Brązowi” w dalszym ciągu prowadzili grę i w krótkim czasie wyszli na prowadzenie. W 12. minucie Norbert Bierówka uruchomił podaniem Damiana Ziębę, który z okolic dwudziestego metra huknął na bramkę rywali, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

Warto zanotować kolejną, rozegraną na jeden kontakt, akcję krakowskiego klubu z 32. minuty spotkania. Strzał Kowalczyka zdołał jednak wybronić z trudem Oskar Kwiek. Tuż przed przerwś „Brązowi” zdobyli drugą bramkę, a strzelec Damian Zięba mógł cieszyć się z dubletu w pojedynku z Unią Tarnów. Jakub Dziarkowski umiejętnie wyrzucił piłkę z autu, ta trafiła pod nogi własnie Zięby, który bez zastanowienia uderzył na bramkę. Futbolówka po rykoszecie znalazła się w siatce.

Gospodarze zawodów w drugiej części mieli swoje okazje na kontaktowego gola. Patryk Bąska uderzał tuz obok słupka, a strzał Mateusz Chwistka po sporym zamieszaniu w polu karnym Garbarzy również o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Świerczyńskiego. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy po przerwie ewidentnie oddali inicjatywę rywalom, przy tym jednak umiejętnie i szczelnie broniąc się. Pozwoliło to dowieźć wynik 2:0 do końca pojedynku.

„Brązowi” z osiemnastoma punktami plasują się obecnie na drugiej lokacie w tabeli. W kolejnej kolejce 22. września mierzyć się będą na własnym obiekcie z Dalinem Myślenice.

Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 0:2
Bramki: 13’, 40’ Zięba

Unia Tarnów: Kwiek – Bąska (80′ Bibro), Derlaga, Dubas, Kanarek (70’ Kieroński), Mędrygał (60′ Suchowski), Miłkowski (65′ Chwistek), Obnowski (50′ Sumara), Pilus, Starzyk, Wójcik (76′ Sowa).
Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski, Kardas, Kolendowski, Sabat, Kaczmarczyk (78′ Bielecki), Dzierżak, Zięba, Bierówka, Grzybowski, Kowalczyk (73′ Supel).