Drużyny młodzieżowe

2010: Turniej API CUP w Zakopanem

,

Zawodnicy z rocznika 2010 w miniony weekend mierzyli się ze swoimi rówieśnikami na Międzynarodowym Turnieju API CUP w Zakopanem. Podopieczni trenera Marcina Chmury zajęli 16. miejsce, a w całych rozgrywkach wzięło udział 28 drużyn.

Turniej rozpoczął się w piątek i trwał do niedzieli, a „Brązowi” rywalizowali w grupie C, gdzie mogli sprawdzić się na tle rówieśników z Wrocławia, Kijowa, Lublina, czy Chorzowa. Bilans Garbarni to dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki, co pozwoliło zainkasować siedem punktów, a w kolejnym dniu rywalizować w Lidze Europy, czyli drugiej najsilniejszej grupie w fazie pucharowej. W porównaniu z poprzednim rokiem Garbarze zanotowali postęp. – Jestem jak najbardziej zadowolony z chłopców, należą im się pochwały, walczyli do końca. W porównaniu z poprzednim rokiem zrobili postęp, ponieważ zakwalifikowali się do lepszej grupy – powiedział trener Chmura.

FC Wrocław Academy – Garbarnia Kraków 4:0
Garbarnia Kraków – Radziszowianka Radziszów 0:3
Garbarnia Kraków – Football Kids Kijów 1:0
Fablok Chrzanów – Garbarnia Kraków 0:1
AP GOAL – Garbarnia Kraków 2:2
FA Lublin – Garbarnia Kraków 2:0

Tam „Garbarze” spotkali się między innymi z JKS-em Jarosław, Polonią II Warszawa, czy Lokomotivą Trnava. Jak przyznaje opiekun „Brązowych” pojedynki z lepszymi drużynami mogą tylko korzystnie wpłynąć na jego zespół. – Należę do trenerów, którzy wolą grać z lepszymi przeciwnikami i zająć ostatnie miejsce w wyższej lidze, niż kalkulować tylko po to, aby rywalizować z drużynami słabszymi i ostatecznie triumfować.

Djusz Chmielnicki – Garbarnia Kraków 2:0
Polonia Warszawa II – Garbarnia Kraków 5:0
JKS Jarosław – Garbarnia Kraków 2:1
Radziszowianka Radziszów – Garbarnia Kraków 3:0
AP TEAM Gliwice – Garbarnia Kraków 4:0
Garbarnia Kraków – Beskidzka Akademia Piłkarska 1:2
Garbarnia Kraków – FK Lokomotiva Trnava 1:1

– Generalnie jestem z chłopców zadowolony. Teraz ich gra w piłkę polega na tym, aby zaczęli sobie radzić ze stresem, zaczęli pokazywać swoje umiejętności nie tylko na treningu, ale także w meczu. W tym okresie muszą także uczyć się kontrolować emocje, zachowywać się w duchu fair play. Tymi małymi krokami będą stawać się lepszymi zawodnikami – skomentował występ w Zakopanem swoich podopiecznych trener Marcin Chmura.

– Postawa naszego bramkarza zarówno na boisku jak i poza nim zasługuje na wyróżnienie, bowiem strzegł naszej bramki przez cały turniej, we wszystkich spotkaniach – dodał szkoleniowiec.

Opiekun rocznika 2010 niedawno przejął zespół, natomiast turniej w Zakopanem był doskonałą okazją, aby przyjrzeć się zawodnikom w meczowej rywalizacji. – Z racji tego, że przejąłem teraz rocznik 2010, byliśmy na obozie przez 6-7 dni, to ten turniej dał mi obraz na jakim etapie się znajdujemy, czy praca którą wykonaliśmy wcześniej przynosi efekty oraz czy zmierza to ku lepszemu – powiedział.

– Zawsze powtarzam, że jeżeli jest dyscyplina w drużynie poza boiskiem, to nie ma problemu, aby utrzymać ją później w trakcie gry. W młodszych zespołach o taktyce za wiele się nie mówi, ale zawodnicy mają jedno, czy dwa zadania, które wymagamy, żeby były realizowane podczas meczowej rywalizacji – dodał.

Przejęcie nowej drużyny zawsze wiąże się z wypracowaniem pewnych standardów pracy, co szczególnie ważne jest wśród najmłodszych drużyn. – Jesteśmy na etapie edukowania rodziców i tworzenia trójkąta wychowawczego: trener – rodzic – zawodnik. Jeżeli, któraś z tych relacji jest zła, to wychowywanie chłopca przez sport się po prostu zaciera – wyjawił szkoleniowiec.

– Pracujemy nad tym, żeby rodzice uczyli się tego, jak funkcjonuje zespół, kształtujemy model grania w piłkę nożną, aby za dwa lata pewne rzeczy nie były dla nich zaskoczeniem. Zawodnik musi być świadomy i musi wiedzieć po co trenuje, że robi to dla siebie, a nie dla rodziców – zakończył wybiegając w przyszłość trener Marcin Chmura.

Na turnieju w Zakopanem rocznik 2010 wspierał także Jacek Kokoszka, który pomagał trenerowi Marcinowi Chmurze.

Fot. API CUP

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

U-19: S. Śliwa: Wróciliśmy na zwycięską ścieżkę

Garbarnia Kraków U-19 w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych zajęła drugie miejsce i na wiosnę rywalizując w Lidze Makroregionalnej powalczy o...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Mikołaj znów się pojawił!

Kolejne dni i treningi grup młodzieżowych Garbarni Kraków przyniosły ponowne odwiedziny Mikołaja. Tym razem młodych zawodników „Brązowych” drobnymi upominkami obdarował...

Drużyny młodzieżowe1 miesiąc temu

Świąteczne odwiedziny na treningach młodzieży

W poniedziałkowe popołudnie na treningi drużyn młodzieżowych Garbarni Kraków zawitali niespodziewani goście. W rolę Mikołajów wcielili się zawodnicy pierwszej drużyny...

Drużyny młodzieżowe3 miesiące temu

U-13: Awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu

W środę 11 listopada Garbarnia Kraków U-13 rywalizowała w Brzesku w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. „Brązowi” zajęli...

Drużyny młodzieżowe3 miesiące temu

B. Bugaj: Wypracowaliśmy swój charakterystyczny styl gry

W minioną sobotę Garbarnia Kraków U-15 zwycięskim pojedynkiem z NKP Podhale Nowy Targ zakończyła rywalizację w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. „Brązowi”...

Drużyny młodzieżowe3 miesiące temu

#BrązoweGranie: 5-8 listopada 2020

Sprawdźcie wyniki drużyn Garbarni, które rywalizowały w meczach ligowych w miniony weekend. 12. kolejka drugiej ligi Garbarnia Kraków – KKS Lech...