U-17: Osiem bramek „Brązowych”

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza wygrali drugi mecz z rzędu, a trzeci w sezonie 19/20. „Brązowi” pokonali 8:0 Dunajec Nowy Sącz.

Nie minął jeszcze pierwszy kwadrans sobotniego starcia, a Garbarze wyszli na prowadzenie. W 9. minucie spotkania z narożnika boiska piłkę dośrodkował Damian Derenda, a ta spadła wprost na głowę Michała Dudzika, który nie mógł zmarnować takiej okazji. Goście cztery minuty później odpowiedzieli sytuacją sam na sam z golkiperem krakowian, ale zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Szymon Cierniak.

W 32. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył Kacper Korczak, a kolejne trafienia przed przerwą dołożyli Piotr Matuszak i Michał Dudzik, który popisał się dubletem. Garbarnia miała znaczącą przewagę nad Dunajcem, co udokumentowała także w drugiej części meczu.

Dziesięć minut po przerwie na murawie zameldował się Tomasz Wilk, który w siedemnaście minut popisał się hat-trickiem. Wszystkie trzy bramki padły po prostopadłych podaniach od kolegów z zespołu, a asystowali odpowiednio: Kacper Górczak, Bartłomiej Niedzielski i Kacper Korczak. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Krystian Bzdyl.

W 6. serii gier „Brązowi” na własnym obiekcie będą rywalizować z Pcimianką. Spotkanie zostanie rozegrane 7 września o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 8:0 (4:0)
Bramki: 9′, 44′ Dudzik, 32′ Korczak, 40′ Matuszak, 63′, 66′, 80′ Wilk, 81′ Bzdyl
Żółte kartki: Bartkowiak, Kozieński

Garbarnia: Cierniak – Bzdyl, Derenda (70′ Mądry), Dudzik (55′ Wilk), Grzyb (66′ Maj), Kałdos (46′ Górczak), Korczak, Korydlewski (75′ Zając), Matuszak (58′ Hołuj), Niedzielski, Polak

Dunajec: Kwarciński – Nież (27′ Chruślicki), Hajduk, Damasiewicz (46′ Chmielowski), Schneider (46′ Bartkowiak), Orlof (70′ Pietrzycki), Ziółkowski (77′ Dyda), Bednarek (46′ Cisoń), Włodarczyk, Kozieński, Dominik