Drużyny młodzieżowe

U-17: Powrót na zwycięską ścieżkę

,

Komplet punktów w rywalizacji z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zapewnili drużynie U-17: Konrad Grzyb, Michał Kałdos i Tomasz Wilk, którzy wpisali się na listę strzelców podczas środowej potyczki.

Do Niecieczy podopieczni trenera Roberta Włodarza pojechali z nadziejami powrotu na zwycięski szlak, po tym jak w weekend ulegli Sandecji Nowy Sącz. Środowy rywal „Brązowych” po dwóch ligowych kolejkach zgromadził na swoim koncie trzy punkty, wygrywając z Dunajcem Nowy Sącz.

Spotkanie 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rozgrywane było w sporym upale. Pojedynek lepiej rozpoczęła Garbarnia, która w pierwszym kwadransie kilkukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Tomasza Bielaszka. Wynik spotkania otworzyli jednak gospodarze w 22. minucie meczu. „Słoniki” rozegrały rzut wolny, a futbolówka trafiła pod nogi Szymona Dary. Ten ograł defensora „Brązowych” i uderzył zza pola karnego, nie do obrony dla Szymona Cierniaka.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony Garbarni. Trzy minuty później Damian Derenda popisał się dokładnym dośrodkowaniem w pole karne, a tam piłkę głową do siatki skierował Konrad Grzyb.

Po przerwie Garbarze swoimi poczynaniami na boisku jasno dawali do zrozumienia, że jeden punkt w rywalizacji z Bruk-Bet Termalicą ich nie interesuje. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo nadeszły już w 55. minucie spotkania. Krystian Bzdyl wycofał piłkę na 14. metr do Michała Kałdosa, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi dał Garbarni prowadzenie.

Im bliżej było końcowego gwizdka, tym „Brązowi” mieli większą przewagę nad rywalami, dużo lepiej prezentując się pod względem fizycznym. Do dobrej dyspozycji z pewnością przyczynił się letni obóz w Cieszynie, gdzie zawodnicy pracowali nad motoryką z Wojciechem Mazurkiewiczem. W 68. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Matuszak, jeden z obrońców niecieczan odbił piłkę wprost pod nogi Tomasza Wilka, a ten pięć minut po zameldowaniu się na murawie zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania.

W 5. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, Garbarnia Kraków zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Mecz odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 10:00 przy ul. Rydlówka 23.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Garbarnia Kraków 1:3 (1:1)
Bramki: 22′ Dara – 25′ Grzyb, 55′ Kałdos, 68′ Wilk
Żółte kartki: Pikul, Dzióbak

Bruk-Bet Termalica: Bielaszka – Nowak, Krasiński (49′ Dzióbak), Derus, Rzepecki (63′ Ślązak), Zyguła, Mazurkiewicz (46′ Jurczyk), Dara (90′ Piotrowski), Rębacz (70′ Jaworski), Kos, Pikul (55′ Sad)

Garbarnia: Cierniak – Bzdyl, Derenda (80′ Mądry), Dudzik (63′ Wilk), Grzyb, Kałdos, Korczak, Kordylewski, Matuszak (69′ Król), Niedzielski, Polak

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe