U-17: AP Profi lepsza o jedną bramkę

,

W meczu 2. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, podopieczni trenera Roberta Włodarza ulegli Akademii Piłkarskiej Profi 0:1. Jedyną bramkę w drugiej części spotkania zdobył Paweł Szymczyk.

Sobotnia rywalizacja pomiędzy obiema drużynami była bardzo wyrównana i toczyła się w szybkim tempie, o czym świadczyło wiele sytuacji podbramkowych. Pomimo, że padła tylko jedna bramka, to okazji na ich zdobycie było dużo więcej, lecz obaj golkiperzy bardzo dobrze interweniowali między słupkami.

W 19. minucie meczu po zespołowej akcji na bramkę Akademii z ósmego metra uderzał Tomasz Wilk, ale fantastyczną paradą popisał się Mateusz Bartusik – była to najlepsza akcja pierwszej części gry. W drugiej połowie śmielej zaczęli atakować gospodarze, a właściwie Mateusz Ziółkowski, którzy zdecydował się na strzał z dystansu. Piłkę odbił Jacek Smyrak, któremu z pomocą przyszedł Michał Kordylewski wybijając piłkę na rzut rożny. Następnie w dobrej sytuacji znalazł się Krystian Bzdyl, którego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Kilka minut później „Brązowi” znaleźli się w sytuacji trzy na dwa, lecz i tym razem zabrakło pozytywnego zakończenia.

W 62. minucie meczu jeden z pomocników Akademii Piłkarskiej zdecydował się na rajd lewą stroną boiska, wycofał piłkę przed pole karne, a tam bez przyjęcia uderzył Paweł Szymczyk, który uderzeniem po ziemi ulokował piłkę w siatce. Trzy minuty później Szymczyk mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz z pojedynku zwycięsko wyszedł Smyrak.

„Brązowi” natychmiast wzięli się za odrabianie strat, tworząc kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Damian Derenda podał do Jakuba Łojka, ten z bliskiej odległości uderzył, lecz fantastycznie na linii spisał się Bartusik. Podobnie było 60 sekund później, gdy uderzał Derenda. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Mikołaj Mazur ostemplował bramkę Garbarni uderzając w poprzeczkę. W ostatnich fragmentach meczu na bramkę uderzali Łojek i Derenda, lecz futbolówka minęła bramkę przeciwników.

W kolejnym spotkaniu zespół U-17 zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz, które odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 10:00 przy ul. Rydlówka 23.

AP Profi  – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 62′ Szymczyk
Żółte kartki: Wcisło – Korczak, Kałdos

AP Profi: Bartusik – Sobuś, Pawłowski, Piotrowski, Najerski, Mazur, Szymczyk, Wcisło, Ziółkowski, Nowakowski, Urbańczyk oraz Kumor i Filipowicz

Garbarnia Kraków: Smyrak – Bzdyl, Derenda, Górczak (46′ Łojek), Grzesiak (46′ Hołus), Grzyb, Kałdos, Korczak (75′ Matuszak), Kordylewski (85′ Mądry), Polak, Wilk (65′ Chudaszek)