Druga drużyna

LO: Zwycięska inauguracja

,

W premierowym meczu sezonu 2019/2020 rezerwy Garbarni pokonały Nadwiślan Kraków 2:0. Bramki dla „Brązowych”  w pierwszej części spotkania zdobyli Dominik Zalejski i Filip Sarga.

Bardzo udanie rozpoczęli sobotni pojedynek podopieczni trenera Stanisława Śliwy. Już w 4. minucie spotkania Mateusz Ząbczyk podał do Dominika Zalejskiego, a ten nie dał szans golkiperowi gości. Chwilę później bramka Nadwiślanu przeżywała prawdziwe oblężenie, a wszystko to za sprawą rzutów rożnych wykonywanych przez zawodników Garbarni. Po jednym z nich Konrad Wąsik uderzył w słupek, a Marcin Kawa mógł mówić o prawdziwym cudzie iż nie skapitulował. Warto zaznaczyć, że dośrodkowania z narożnika boiska w wykonaniu „Brązowych” były rozgrywane według wcześniej opracowanego planu, co zaskakiwało defensorów w żółtych koszulkach.

Pierwszą groźna sytuacje goście stworzyli w 17. minucie, jednak strzegący bramki Garbarni Konrad Nowak bez problemu uporał się ze strzałem Iana Zevallosa. Kilka minut później „Brązowym” przytrafiły się dwa błędy w rozegraniu piłki, lecz przeciwnicy nie potrafili ich wykorzystać. W 36. minucie „Garbarze” podwyższyli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Oskar Baranik, a akcję strzałem z półwoleja skutecznie sfinalizował Filip Sarga. Przed przerwą goście mogli zdobyć bramkę kontaktową, wówczas Mateusz Kromka minął dwóch rywali i wpadł w pole karne, lecz jego strzał okazał się niecelny.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy chcieli odwrócić losy spotkania. Świadczą o tym ataki na bramkę Konrada Nowaka. Po jednym z nich w ostatniej chwili piłkę zablokował defensor „Brązowych”. W kolejnych fragmentach spotkania goście mieli dwie dogodne sytuacje z rzutów wolnych z okolicy pola karnego, lecz dwukrotnie uderzali zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.

W 62. minucie znakomitym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się kapitan – Mateusz Ząbczyk, piłka trafiła wprost na głowę Baranika, jednak ten z piątego metra uderzył wprost w bramkarza, który instynktownie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Minutę później dogodnej sytuacji nie wykorzystał Konrad Wąsik uderzając nad bramką. Bramkarz gości miał pełne ręce roboty, gdy najpierw z pierwszej piłki uderzył Ząbczyk, a następnie w sytuacji sam na sam znalazł się Sarga. Golkiper w obu sytuacjach skutecznie interweniował. Pod koniec spotkania po rzucie rożnym zaskoczyć defensywę „Brązowych” próbował Artur Czarnik, lecz z opresji wyszli obrońcy ekspediując piłkę z własnego pola karnego.

W drugiej serii gier druga drużyna Garbarni zmierzy się w meczu wyjazdowym z Prokocimiem Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane 17. sierpnia o godzinie 17:00.

Garbarnia Kraków – Nadwiślan Kraków 2:0 (2:0)
Bramki: 4′ D. Zalejski, 36′ Sarga
Żółte kartki: Krzeszowiak, Trojan – Zevallos

Garbarnia Kraków: Nowak – Wąsik, Krzeszowiak, Trojan, Baranik, Główczyk (65′ N. Zalejski), Kloc (65′ Strzeboński), Guguła (78′ Wojnowski), D. Zalejski, Ząbczyk, Sarga (83′ Kolbusz)

Nadwiślan Kraków: Kawa – Rodzeń, Smoleń, Czarnik, Sawczuk, Sala, Polachow (76′ Błoński), Zevallos, Ścieszka, Kromka (80′ Polański), Maurer (70′ Tokarz)