U-19: „Brązowi” na piątkę

,

Drużyna U-19 na własnym obiekcie pokonała Tarnovię Tarnów 5:0 i udanie rozpoczęła zmagania w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy w poprzednich rozgrywkach do ostatnich minut walczyli o awans do Centralnej Ligi Juniorów, lecz ta sztuka ostatecznie im się nie udała, bowiem w dwumeczu lepsza okazała się drużyna Hutnika Kraków. „Brązowi” nowy sezon w Małopolskiej Lidzę Juniorów Starszych zainaugurowali spotkaniem z Tarnovią.

Punktualnie o godzinie 12:30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego przy ul. Rydlówka 23, który rozpoczął rywalizację między obiema ekipami. Garbarnia wyszła na prowadzenie w 20. minucie spotkania po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował  Piotr Sabat, a futbolówkę do siatki skierował Jakub Mielec. Do przerwy „Brązowi” skromnie prowadzili.

W drugiej odsłonie meczu „Garbarze” dołożyli cztery trafienia. Siedem minut po rozpoczęciu gry indywidualną akcję przeprowadził Norbert Bierówka, finalizując ją skutecznym uderzeniem z 14. metra. W 60. minucie spotkania prowadzenie podwyższył Kamil Kaczmarczyk, celnie uderzając z pola karnego na bramkę Łukasza Budzika. Ostatnie słowo, a właściwie dwa należały do Kamila Kowalczyka. Najpierw napastnik wykończył zespołową akcję Garbarni strzałem głową, a w 77. minucie wykorzystał podanie z rzutu rożnego Sabata i ustalił wynik meczu.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy kolejny mecz rozegrają w niedziele, 18. sierpnia. O godzinie 10:00 podejmą Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Garbarnia Kraków – Tarnovia Tarnów 5:0 (1:0)
Bramki: 20′ Mielec, 52′ Bierówka, 60′ Kaczmarczyk, 66′ 77′ Kowalczyk
Żółta kartka: Kozdrój

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski (61′ Surma), Kardas, Mielec (81′ Kicek), Sabat, Kaczmarczyk (70′ Sermak), Dzierżak, Zięba, Bierówka (78′ Bielecki), Supel, Kowalczyk

Tarnovia Tarnów: Budzik – Plebanek (65′ Rapacz), Kaczyk (70′ Majewski), Tryba, Mącior (46′ Ciężadło), Kucharczyk (55′ Herduś), Król (46′ Kijowski), Stańczyk, Sulowski (60′ Knych), Kozdrój, Kiełbasa (35′ Dumara)