Zaliczona próba generalna

,

Garbarnia Kraków w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek ligowych pokonała Podhale Nowy Targ 1:0. Jedyną bramkę  w pierwszej części gry zdobył Krzysztof Szewczyk, dla którego było to trzecie trafienie w kończącym się okresie przygotowawczym.

„Brązowi” od pierwszych minut osiągnęli przewagę nad rywalem, mając większą kontrolę nad sobotnią potyczką. Już w drugiej minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym, na bramkę przyjezdnych uderzał Bartłomiej Mruk, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne. Siedem minut później Kamil Słoma zagrał do Grzegorza Marszalika, a ten udanie dośrodkował do Krzysztofa Szewczyka, który na raty pokonał bramkarza z Nowego Targu. W 26. minucie uderzeniem z dystansu golkipera gości próbował zaskoczyć Marek Masiuda. Pod koniec pierwszej części gry ambitnie o piłkę powalczył Michał Feliks i uruchomił Szewczyka. Strzał pomocnika „Brązowych” był jednak za lekki, by piłka znalazła się siatce. Chwilę przed zejściem do szatni piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Jakub Kowalski, lecz defensorzy nowotarżan zażegnali niebezpieczeństwo.

Na drugą część spotkania wybiegła praktycznie nowa jedenastka, a jedynym zawodnikiem, który pozostał na placu gry był Jakub Kowalski. Dwójkową akcją popisali się Mateusz Wyjadłowski i Adrian Wójcik, a finalizował ją Norbert Piszczek. Bramkarz przyjezdnych udanie wyłapał piłkę. W szyki podopiecznych trenera Łukasza Surmy wkradło się nieco niedokładności, co skrzętnie próbowali wykorzystać zawodnicy Podhala. Z  tego powodu mieli większą przewagę, o czym świadczyły sytuacje tworzone pod bramką Doriana Frątczaka. Na całe szczęście nasz bramkarz zachował czyste konto. Najlepszą sytuację na podwyższenie rezultatu miał Bartosz Baran, do którego piłka trafiła od Wyjadłowskiego. „Baranek” uderzył z piątego metra, jednak skuteczną i instynktowną interwencją zaliczył Mateusz Szukała

Wygrane spotkanie z Podhalem zakończyło serię sparingów. 27. lipca o godzinie 17:00 Garbarnia Kraków w 1. kolejce II ligi podejmie Górnik Łęczna.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)
Bramka:
9′ Szewczyk

Garbarnia Kraków: I połowa Kozioł – Kowalski, Masiuda, Duda, Jurkowski, Mruk, Kuczak, Sloma, Marszalik, Szewczyk, Feliks
II połowa: Frątczak – Piszczek, Kujawa, Kostrubała, Górecki, Kowalski, Kołbon, Surmiak, Włodyka, Wyjadłowski,Wójcik oraz Baran

Podhale Nowy Targ: Szukała – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Lepiarz, Barbus, Dynarek, Mianowany, Hruska, zawodnik testowany, Palonek, Mrówka