U-19: Pięć bramek „Brązowych”

,

W ostatnim spotkaniu Ligi Makroregionalnej w sezonie 2018/2019 Garbarnia Kraków rozgromiła Juventę Star Starachowice 5:0. Ostatecznie „Brązowi” zakończyli zmagania w rozgrywkach na drugiej pozycji w tabeli.

Trochę inaczej bo nie w weekend, a w piątek o godzinie 11:00 przy ul. Rydlówka podopieczni trenera Stanisława Śliwy podejmowali drużynę ze Starachowic. Spotkanie rozgrywane w dużym upale z pewnością kosztowało sporo sił zawodników obu zespołów.

Od samego początku „Młode Lwy” pokazały, że pomimo iż nie uda im się awansować do Centralnej Ligi Juniorów to chcą godnie zakończyć sezon, o czym świadczyła spora przewaga w klarownych sytuacjach. Już w pierwszych minutach Dawid Tomczuk próbował zaskoczyć golkipera gości, lecz piłka minęła bramkę. 60 sekund później ten sam zawodnik po dograniu piłki przez Konrada Wąsika popisał się skutecznością dając prowadzenie Garbarni. Pięć minut później arbiter spotkania za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Patryka Nawrota podyktował rzut karny dla „Brązowych”, który pewnie na bramkę zamienił Oskar Baranik.

Pierwsza groźna akcję gracze ze Starachowic stworzyli w 17. minucie, kiedy to jeden z zawodników drużyny przyjezdnej odebrał piłkę Mateuszowi Kardasowi i podążył na bramkę Huberta Świerczyńskiego, lecz uderzył obok słupka. „Garbarze” nie zadowalali się dwubramkową przewagą i w dalszym ciągu walczyli o kolejne trafienia. W 23. minucie meczu indywidualną akcją popisał się Jakub Burkowicz, który minął kilku rywali i ulokował futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach trzech wybornych okazji nie wykorzystał Kacper Klimczyk, jednak trzeba przyznać, że bardzo dobrze na linii spisał się Patryk Wróblewski. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry Mateusz Piotrowski znalazł się w polu karnym, podał do Tomczuka, a ten zdobył swoją drugą bramkę w piątkowym pojedynku.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla „Brązowych”. Odbiór w środkowej strefie boiska do spółki z Kamilem Kaczmarczykiem zanotował Damian Zięba, piłka trafiła do Norberta Bierówki, który obsłużył podaniem Mateusza Grzybowskiego, a ten strzałem obok słupka nie dał szans bramkarzowi rywali. W 60. minucie duet Piątek – Baranik kombinacyjnie rozegrał rzut rożny, futbolówka trafiła do Jakuba Mielca, lecz jego strzał obronił Wróblewski. Chwilę później z rzutu wolnego na bramkę Świerczyńskiego uderzał Bartosz Szydłowski, jednak golkiper wykazał się dużym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny. Do końcowego gwizdka arbitra podopieczni Stanisława Śliwy mieli zupełną kontrolę nad spotkaniem, a pięć zdobytych bramek można uznać za najmniejszy wymiar kary.

Garbarnia Kraków – Juventa Star Starachowice 5:0 (4:0)
Bramki: 8′, 40′ Tomczuk, 13′ Baranik, 23′ Burkowicz, 47′ Grzybowski
Sędzia: Bartosz Pałetko

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Baranik, Kardas (46′ Kolendowski), Mielec, Wąsik, – Tomczuk (46′ Kaczmarczyk), Guguła (67′ Pasilt), Klimczyk (46′ Zięba), Burkowicz (46′ Bierówka) – Piątek, Piotrowski (46′ Grzybowski)

Star Starachowice: Wróblewski – Piatek, Mikos, Podzielny, Nowakowski, Szydłowski, Kalisz (46′ Gładysz), Manturz (46′ Borkowski), Nawrot (46′ Maruszak), Krzyżowski, Korczak (65′ Chojnacki)